Там, де панує благодать і добро

Опубліковано .


За роботою і буденною метушнею не так часто вдається відвідувати святі місця, але на останньому тижні Великого Посту по щасливилося побувати в Свято-Іоано-Предтеченському жіночому монастирі, що в с.Дубрівка. Будучи тут відчуваєш щось таке, що неможливо передати словами.  В цьому місці душу огортає тепло, спокій та благодать. Будівництво цієї святині розпочалося у 1925 році, а в 1931завершилося. Тоді почалося монастирське життя – у першу чергу молитва, а поряд господарська діяльність. Всі справи во славу Господню тривали до 1952 року, доки монастир не закрили. Згодом його відновленням займався отець Дімітрій Булатко, який був тут послушником, оскільки спочатку монастир був чоловічим. А в 2000 році його перейменували в жіночий. Тоді настоятельницею стала, покійна зараз, Ігуменя Феодосія. В цей час уся робота лягла на її плечі: будівництво нового храму, дзвіниці, житлових приміщень, комунікацій, та врешті, налагодження монастирського життя. Покійна матушка Феодосія доклала чимало зусиль, щоб це місце розквітло.
Зараз тут 14 сестер несуть свій монастирський послух. У мирі і благодаті вони трудяться на подвір’ї, в обидвох храмах, келіях чи на кухні. Кожен день розпочинають і завершують молитвами. За законами, без благословення настоятельниці не покидають територію монастиря. Приймають тут і завжди намагаються допомогти всім тим, у кого стається лихо. За словами архімандрита Сергія, у минулому році новий храм посвячено в честь Іверської ікони Божої Матері, яка тут встановлена. І за цей час було чимало чудес. Прикластися до цієї святині приходять звідусіль, бо вона вже стала відомою своєю чудотворною силою.
Як і всюди у монастирі триває підготовка до Світлого Христового Воскресіння. «Свята церква готує всіх віруючих християн до Пасхи семитижневим постом. Але особливими є дні Страсного тижня, коли кожна людина повинна зануритися в глибину свого серця та подумки співпереживати Христу. Бути стриманим у словах, у діях, проводити час у молитві, відвідувати богослужіння та дотримуватися посту і християнської любові», говорить архімандрит Сергій. Незабаром християни принесуть пасхальні кошики і після освячення, з чистими помислами можна спробувати святої пасхи, освяченого яйця та масла і радіти Світлому Воскресінню.
Із нагоди свята отець Сергій привітав усіх і побажав, щоб Господь Воскреший подарував міцного здоров’я, благодаті, душевних і тілесних сил для кожної людини. Щоб світло від гробу Господнього засяяло в кожну християнську родину, наповнювало кожну домівку добробутом, злагодою, порозумінням, миром і пасхальним теплом. Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Додати коментар

До уваги коментаторів, на сайті забороняються:

  • Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади;
  • заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого конституцією України, законодавством України;
  • Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі, поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
  • Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
  • Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
  • Вживання нецензурної лексики;
  • Розміщення тексту рекламно-комерційного змісту;

У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил адміністрація сайту залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.
     

Захисний код
Оновити