На згадку про славний подвиг наших земляків

Опубліковано .


24 квітня відбулося відкриття пам’ятної дошки на будинку, в якому знаходилася Залога Іршавської станції Карпатської Січі Збройних сил Карпатської України. Монумент розміщений по вул.Борканюка,12, що в місті Іршава. Ініціатором і водночас виконавцем цієї події став радник відділу державного архіву МЗС України Василь Марущинець, уродженець Великого Раківця.
Ця ідея виникла у рухівців Іршавщини ще у 1989-1990 роках, коли підтвердився факт розташування станції в цьому будинку. Василь Іванович відмітив, що цим кроком ми вшануємо пам'ять січових стрільців Карпатської України, які в різний час давали гідну відсіч чужоземним окупантам і загинули, як герої на полі бою.
Урочистий захід відкрив Іршавський міський голова, наголошуючи на тому, що пам'ять про загиблих за нашу свободу повинна жити у серцях справжніх українців, - «І лише пам’ятаючи своє минуле, ми має право на щасливе майбутнє».
Із словами подяки за таку хорошу справу виступили і заступник голови РДА Мирослава Кула та заступник голови райради Петро Добромільський. Не пропустили цю подію і рухівці Іршавщини, зокрема: Іван Бегеш, Ярослав Гудь, Василь Кузан, Юрій Микита, Юрій Бісмак, Михайло Дочинець.
За старим християнським звичаєм нововстановлену пам’ятну дошку освятив, а потім відслужив панахиду за загиблими воїнами, декан Української греко-католицької церкви, який служить у Нижньому Болотному Іван Костак.
А на завершення – гімн України, фото на згадку та горде і гучне «Слава Україні! Героям слава!».

Додати коментар

До уваги коментаторів, на сайті забороняються:

  • Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади;
  • заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого конституцією України, законодавством України;
  • Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі, поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
  • Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
  • Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
  • Вживання нецензурної лексики;
  • Розміщення тексту рекламно-комерційного змісту;

У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил адміністрація сайту залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.
     

Захисний код
Оновити