Пам’яті жертв політичних репресій

Опубліковано .


Щороку у третю неділю травня по всій країні проходить покладання квітів до меморіалів. Таким чином українці вшановують пам'ять жертв політичних репресій. Свій обов’язок виконали і іршавчани. 18 травня, біля Пам’ятного Хреста о.Петру Оросу відбувся мітинг-реквієм. У ньому взяли участь заступник голови Іршавської райдержадміністрації Мирослава Кула, заступник голови районної ради Петро Добромільський, міський голова, учні місцевих шкіл та представники громадськості.

Панахиду за репресованими відслужили настоятель Свято-Іллівського православного храму о.Михаїл, настоятель греко-католицького Петропавлівського храму о.Василій та о.Іван.
Після завершення молебню до присутніх звернулися представники влади. Вони відмітили, що пам'ять про загиблих повинна жити у наших серцях та передаватися із покоління у покоління. Адже за віру та свою відданість країні було покарано тисячі людей. У тюрмах гинули священики, які навіть під загрозою смерті не зрікалися віри. Представники інтелігенції ставали політв’язнями, але навіть розуміючи, що не мають вже ніякого майбутнього, не зрадили своїм переконанням.
Отець Іван Костак розповів про одного із католицьких священиків, який у часи переслідувань був змушений залишити своїх п’ятьох маленьких дітей, але від святої церкви не відрікся. Слухаючи цю розповідь по шкірі мурашки бігають, бо усвідомлюєш, скільки людських життів обірвалося у ті роки.
Короткий екскурс у минуле провів директор районного історико-краєзнавчого музею Андрій Світлинець. На завершення мітингу всіх присутніх запросили запалити лампадки біля пам’ятного хреста, а настоятелі греко-католицьких храмів разом із прихожанами виконали пісню «Боже, нам Україну храни».

Додати коментар

До уваги коментаторів, на сайті забороняються:

  • Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади;
  • заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого конституцією України, законодавством України;
  • Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі, поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
  • Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
  • Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
  • Вживання нецензурної лексики;
  • Розміщення тексту рекламно-комерційного змісту;

У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил адміністрація сайту залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.
     

Захисний код
Оновити