Засідання міськвиконкому

Опубліковано .

25 липня відбулося чергове засідання виконавчого комітету Іршавської міської ради. Окрім розгляду традиційних питань, що входять у компетенцію міськвиконкому на засіданні розглядали заяви про надання дозволу на розміщення тимчасових споруд для ведення підприємницької діяльності з використанням паркової зони. Йдеться про територію, що знаходиться між будівлею РБК та міським парком. На розгляд було подано проектну пропозицію. Тут планують провести благоустрій і зробити зону відпочинку із атракціонами, дитячим майданчиком, роллердромом, літніми терасами, спортивною зоною – такою цю територію проектанти бачать влітку. На зиму ж планується встановлення катка із прокатом спорядження. Зважаючи на те, що подібні ініціативи потрібні місту, оскільки і територія буде у порядку, і жителі та гості матимуть де відпочити, то цьому проекту «дали зелене світло».
На розгляд членів міськвиконкому надійшов ще один проект. Він передбачає благоустрій скверу біля стоматполіклініки (місце захоронення родини Ілошваї). На сьогодні це місце в жахливому стані, але уродженець Іршави Владислав Масалов, який наразі проживає за кордоном, звернувся в міськвиконком уже із розробленим проектом благоустрою цієї території. Загальна площа 320 м², частину території планується вимостити бруківкою, зробити газони та клумби, встановити лавиці та світильники. Словом, це історична пам’ятка, котру необхідно зберегти і радує те, що є люди, яким не байдуже життя рідного міста, які вкладають власні кошти у його процвітання, докладають зусилля щоб воно стало приємне для жителів і привабливе для туристів.
Слід відмітити, що обговорення саме цього питання викликало неабияке пожвавлення серед присутніх, адже кожен бачить, що для того аби навести лад у місті потрібно багато часу і коштів, а подібні ініціативи – це допомога міськвиконкому. Можна сказати, що саме так – потихеньку, клаптик за клаптиком, наше місто все таки буде красивим, приємним і затишним.

Додати коментар

До уваги коментаторів, на сайті забороняються:

  • Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади;
  • заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого конституцією України, законодавством України;
  • Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі, поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
  • Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
  • Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
  • Вживання нецензурної лексики;
  • Розміщення тексту рекламно-комерційного змісту;

У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил адміністрація сайту залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.
     

Захисний код
Оновити

Коментарі   

 
+5 # месний 26.07.2012, 13:02
Такий стан захоронення сімї Ілошваї як тепер - це неповага до нашого історичного минулого. Роботи над сквером треба було вже давно проводити, та добе хотяби тепер шось робити будуть. Ми учиме чужу історію, вивчаєме чужих героїв які на нашів зимлі нигда ни були і нимали ниякого впливу туй, чому ми нигодни учити свою історію про свою землю про своє місто про тих хто його заснував і хто потім володів ним. Чому нимає ні однієї книги або хотяби брошури котра коротко розказує про наше минуле. У місті нимає ні одного памятника сімї Ілошваї хотя вони мали великий вплив тут, і навіть повязують їх із руським князем Татомиром де Ілошво. Потрібно звернути увагу на історичне минуле міста, історичні постаті, події, все це може зробити наше місто ще кращим і цікавішим для жителів міста і приїжджих туристів.
Відповісти
 
 
+11 # месному 28.07.2012, 18:29
Трохи спотворені факти. Не було ніякого руського князя Татомира де Ілошво. Так, рід Ілошваїв походить від Татомира, який був правителем Валахії. Тобто, це був волоський князь, а не руський. Про Татомира майже нічого не відомо, але в нього було декілька синів. Один син - Басараб - перший господарь Валахії, засновник роду Басарабів. Назва історичних земель "Бесарабія" походить саме від імені сина Татомира. Легендарний князь Дракула - теж нащадок Татомира по лінії Басараба. В Басараба було ще декілька братів, які в 14ст. З Валахії прибувають на територію сучасного Закарпаття. Тут вони стають власниками земель з центрами в Іршаві, Довгому, Білках та Хмільнику. Син Татомира по імені Максим став власником Іршави, яка в документах того періоду згадується як Makszemhaza (дім Максима). Ймовірно, Ілошвою місцеве населення називало тодішню Іршаву ще до того, як її власником став Максим. Але для зручності в документах використовувала сь назва, пов'язана з її власником. І тільки в 15ст., коли була видана королівська грамота на село та Ілошва стала так званим posessiones capitalis (головною резиденцією володінь) - рід Максима бере собі ім'я та предикт de Ilosva..
Відповісти
 
 
+3 # месний 28.07.2012, 23:51
Дякую за цікаву інформацію)
Відповісти
 
 
+2 # smeet 29.07.2012, 01:45
Дуже цікаво.Думаю всі ці факти мали б вилитися в хоча б брошуру і діти в школі мали б вивчати історію рідного міста...Дякую.
Відповісти
 
 
0 # smeet 29.07.2012, 01:40
У нас хороші перспективи, бо в Іршаві живуть небайдужі люди.Велика заслуга мера-він знайшов спільну мову з цими людьми і зумів об"єднати всі зусилля в правильному напрямку.Най Бог нам помагає і ми станемо європейським містом-побудуєм о Європу в себе, а не будемо туди проситися..www.youtube.com/.../
Відповісти
 
 
-2 # Я 03.08.2012, 10:07
Я перше йшов із паспортного, чуву болгарка шось ззаді котельні скрепить, поникавим, А ТАМ... !!!!! І приємно здивувався шо накониць почали там шось робити Де заховані сімя Ілошваїв, і вспомнив передвиборчі обіцянки Бобика! Степан Степанович, ВЕЛИКЕ ВАМ СПАСИБІ!!!!
Відповісти
 
 
+2 # месний 04.08.2012, 21:19
Дуже радує шо вже начали робити. А чи будуть шось робити із туалетами і котельнов? чи лишать так як є?
Відповісти
 
 
0 # smeet 20.09.2012, 21:17
Котельня викуплена і знаходиться в приватній власності, так що ні міська ні районна влада не має на її стан впливу. Це потрібно робити її теперішньому власнику,або якщо він її продасть то наступному.
Відповісти
 
 
+5 # Автору статті 06.08.2012, 21:12
Вкажіть, будь-ласка, що Масалов не тільки запропонував проект, а й повністю профінансував його. Бо із змісту статті виходить, що фінансування з бюджету і це заслуга Степана Степановича. А це насправді не так...
Відповісти
 
 
-5 # Від автора 07.08.2012, 17:27
Де написано, що роботи фінансуються із бюджету??? Зверніть увагу, в другому абзаці йдеться про, цитую: "На сьогодні це місце в жахливому стані, але уродженець Іршави Владислав Масалов, який наразі проживає за кордоном, звернувся в міськвиконком уже із розробленим проектом благоустрою цієї території». Далі за текстом… Продовжую цитату: «Словом, це історична пам’ятка, котру необхідно зберегти і радує те, що є люди, яким не байдуже життя рідного міста, які вкладають власні кошти у його процвітання..." .
Відповісти