Запитуйте - відповідаємо

Опубліковано .


За останній час від жителів міста, дописувачів, відвідувачів офіційного сайту міської ради поступило багато конкретних і злободенних запитань, на які просили дати відповідь, зокрема:

Яка перспектива відновлення роботи кінотеатру та будівництво амфітеатру?

До цього часу вдалося провести переговори із двома потенційними інвесторами, щодо можливого відновлення роботи кінотеатру, але поки що домовленості не досягнуто. Робота в цьому напрямку продовжується, про її результати повідомимо додатково.
Стосовно амфітеатру, то у зв’язку із розбіжністю думок «за» і «проти», просимо висловити конкретні пропозиції на сайті або за телефоном 0967444363, чи доцільним є будівництво такого об’єкту в нашому місті, і чи розробляти проект на 2013 рік? Одну із проектних пропозицій можна знайти на нашому веб-ресурсі в матеріалі «Нова тема для обговорення» (24.02.2012).

Чи збираються добудовувати басейн на базі ДЮСШ?

Надзвичайно складне питання, відноситься до компетенції райдержадміністрації, яка разом із управлінням освіти розпочали це будівництво. На об’єкт витрачено вже біля 2,5 мільйонів гривень. Для завершення будівництва треба ще близько п’яти мільйонів.
Згідно чинного законодавства міськрада не має права виділяти кошти на цей об’єкт. Хоча, якщо чесно, навіть якби і мала, то такі кошти виділити неможливо, адже згаданий об’єм необхідних фінансових ресурсів 5 млн.грн. – це один річний бюджет міста.
За інформацією голови РДА Віктора Феєра, на сьогоднішній день районом підготовлено та подано повний пакет документів для участі в державній програмі на добудову басейну. РДА взяла на себе зобов’язання профінансувати 10% від загальної суми та подала клопотання, щоб 20% надала область, а 70% - держава. Є сподівання, що цей об’єкт попаде в програму і на наступний рік продовжиться будівництво. Голова райдержадміністрації зауважив, що наразі його більше турбує подальша доля цього об’єкта. Адже попередній аналіз показує, що на його утримання потрібно близько 800 тис.грн. на рік.

Який стан захоронення сім’ї Ілошво, і що збираються тут робити?

Ця територія дійсно знаходилася у занедбаному стані, хоч може бути привабливим туристичним об’єктом, але для її благоустрою у бюджеті не передбачено коштів. Втім, тісна співпраця із бізнесом дає свої плоди. Буквально протягом двох останніх тижнів тут йдуть роботи із благоустрою. Кошторисна вартість проекту сягає майже 100 тис. рн.. Всі роботи проводяться за наданим проектом та повністю фінансуються Владиславом Масаловим - уродженець Іршави, який наразі проживає за кордоном.

Що зроблять на центральній площі міста і чи будуть проводити ремонт бічних вулиць?

Думки місцевих жителів щодо черговості згаданих робіт, навесні цього року, розділилися приблизно навпіл. Тож наразі роботи по реконструкції центральної частини міста підходять до завершення (ремонт площі Народної, центральний міст, збудована кругова розв’язка). В центрі площі сонячний годинник, алея слави, буде облаштовано зону відпочинку в сквері навпроти адмінбудівлі міськради.
Більше 40% голосів було «за» ремонт бічних вулиць. Тож поряд із роботами в центрі капітальний ремонт проведено на вулицях Першотравневій, Чапаєва. На тих автошляхах, де є асфальтобетон, проводять поточний ямковий ремонт. Таку ж роботу розпочато і на ділянці Іршава – Собатин, до речі, за фінансової підтримки підприємця Сергія Смірнова.

Коли відремонтують вул.Лесі Українки?

Провести поточний ямковий ремонт можна вже в серпні. Однак, у зв’язку з необхідністю прокладання нового водопроводу роботи по ремонту дороги призупинені.
Ямковий ремонт та відновлення дорожнього покриття, в місцях де воно буде зруйновне, проводитиметься після виконання робіт по монтажу водопроводу. Орієнтовні строки – вересень-жовтень.

Коли на вулиці Залізничній з’явиться асфальт?

На сьогодні розроблено проект по капітальному ремонту цієї вулиці, він пройшов державну експертизу. Роботи заплановані на 2013 рік. На цей рік асфальтобетоном планується «застелити» вул. Локоти до вул.Залізничної.
Капремонт яких вулиць планується провести ще в цьому році, чи буде проводитись ремонт бруківки на вулицях міста?
Капітальний ремонт заплановано на вулицях Шкільній та Локоти. Ремонт бруківки намічено провести на вулиці М.Рильського (біля ЗОШ №1).

Як будуть оздоблені центральний міст та кругова розв’язка?

В результаті обговорення та консультацій зі спеціалістами, будівельниками, було прийнято рішення і виконано роботи по нанесенню свіжого шару штукатурки, обробки її гідроізоляційною сумішшю, планується пофарбувати всю конструкцію та реставрувати освітлення.
Щодо оздоблення кругової розв’язки, то були різні пропозиції: встановлення скульптурних композицій, електронного табло тощо. Більшість відвідувачів схилялося до думки, що треба зробити клумбу. На цьому, поки що, і зупинилися. Якщо поступлять пропозиції по трьохсторонньому електронному табло, то міськвиконком винесе її на обговорення жителів міста.

Як буде проводитись благоустрій набережної біля РБК?

Однією із пропозицій було встановлення на цій території малих архітектурних форм. Однак значна частина відвідувачів сайту виступили проти. Після обговорення і повторного розгляду цього питання на засіданні міськвиконкому було прийнято рішення про надання нових проектних пропозицій, в тому числі і тих, що передбачають одну тимчасову споруду біля кафе «Золота рибка». Відповідно, за рахунок забудовника реконструювати набережну з облаштуванням пішохідної доріжки, лавиць та декоративним освітленням. Всі пропозиції просимо надавати у міськвиконком. Вони будуть запропоновані на розгляд і обговорення жителів міста. Одну із пропозицій можна знайти на нашому сайті, в матеріалі «Думки розділилися. Долучайтеся до обговорення» (12.06.2012).

Що планується робити у міському парку?

Однією із пропозицій було будівництво амфітеатру, за умови, що таке рішення підтримають міські жителі. Також прийнято рішення розробити проектну пропозицію на територію, що знаходиться між будівлею РБК та міським парком. Тут планується провести благоустрій і зробити зону відпочинку із атракціонами, дитячим майданчиком, роллердромом, спортивною зоною, а на зиму заливати каток із прокатом спорядження. Таким чином і територія буде у порядку, і жителі та гості матимуть де відпочити (ескізні пропозиції на фото).

Чи буде проводитись ремонт водопровідних систем у місті?
Коли з’явиться каналізація на тих вулицях де її нема?

На цей рік передбачено будівництво локальних водопроводів по вулицях Беляєва та Лесі Українки. Кошторисна вартість робіт біля 300 тисяч гривень.
Що стосується каналізаційних систем, то наразі це одна із найболючіших проблем міськвиконкому, яку необхідно вирішувати. Наприкінці року планується замовити проектно-кошторисну документацію на будівництво каналізаційної системи на частині вулиці Українській (від центральної дороги до повороту на вул. Лесі Українки).

Чи можна обмежити рух вантажівок через центральний міст?

На даний час ні. Тимчасовий об’їзд по вулиці Севастьянова неможливий, тому що ця дорога побудована як місцева і не передбачена на таке навантаження автотранспорту. Крім того, це теж житловий район і проїзд великовагового транспорту викликає масові обурення серед жителів цих вулиць.
Вирішення ж кардинально цієї проблеми можливе лише за умови будівництва об’їзної дороги, що зараз теж практично нереально, оскільки йдеться про суму в 10 – 15 мільйонів гривень. Єдиним виходом наразі може бути спрямування потоку вантажівок через с.Лозу. Звертаючись у Облавтодор та ДАІ, над цим зараз і працює міськвиконком. Про результати буде повідомлено додатково.

Коли буде встановлено світлофор на перехресті вулиць Б.Хмельницького та Білецькій?

На сесії міськради було прийнято рішення про виділенням коштів на облаштування світлофора на цьому перехресті. Втім, ВДАІ Іршавського РВ УМВС в Закарпатській області надало негативний висновок щодо облаштування даного світлофору. Відповідно роботи по даному питанню призупинені.

Чи будуть зараз встановлювати нові лавки, проводити ремонт доріжки біля ТЦ, змінювати освітлення на фонтані?

У плані соціально-економічного розвитку міста на 2012 рік подібні роботи не передбачені. При наявності коштів такі роботи буде проведено у 2013 році.
Чи заплановано облаштування скверу на центральній площі міста?
Так, такі роботи проводяться. Завершити планується до 15 вересня цього року.

Хто затримує вирішення земельного питання?

Розпорядженням № 580 від 17 листопада 2011 року Іршавською РДА надано дозвіл міській раді на розробку проектів детального планування забудови земельних ділянок в урочищах Летище і Ставліш. На 16 позачерговій сесії міської ради (рішення №486 від 16 лютого 2012 року) було прийнято рішення про затвердження проектів детального планування для будівництва малоповерхової житлової забудови в урочищах Летище і Ставліш та затверджено список громадян для виділення земельних ділянок в цьому районі.
Відповідна проектна документація була розроблена ТзОВ «Меридіан-ІР» і затверджена сесією міської ради із назвами вулиць і розмірами земельних ділянок – 0,06 га для одного забудовника. Однак Іршавською РДА від 01 березня 2012 року було поінформовано, що згідно частини 3 статті 8 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» рішення про розроблення та затвердження плану території за межами населеного пункту приймає відповідна районна рада. Відповідно, дозвіл та розпорядження РДА №580 від 17.11.2011 року, було відмінено. Відповідно рішення міської ради втратили свою чинність.
Також РДА було відхилено розроблений проект детального планування земельних ділянок у розмірі 0,06 га і по наявній інформації розробляється із виділенням по 0,10 га, що в свою чергу призведе до значного зменшення кількості ділянок під забудову.
Отже, всі роботи по розробці проекту та поділу ділянок взяла на себе РДА. За словами голови райдержадміністрації Віктора Феєра проводиться виготовлення відповідних документів. Очільник району також відмітив, що земельні ділянки повинні отримати не лише містяни, а й жителі сіл району, які працюють у Іршаві.
З цим не повністю згодні депутати міськради, тому на засіданні сесії було прийнято рішення про клопотання перед РДА про виділення першочергово земельних ділянок під забудову (або садівництво) жителям міста, які подали заяви з 1991 по 2009 рік (всього 363 особи).
Про хід вирішення цього питання додатково інформуватимемо на сайті та на сторінках інформаційного листка міської ради.

Чому ТОВ супермаркет «Барва» не платить податки в міський бюджет?

При відкритті супермаркету цей торговий заклад дійсно не був зареєстрований як юридична особа. З цього питання зараз проходять консультації з головним підприємством. На даний час в бюджет міста та району сплачуються практично всі види податків (на доходи фізичних осіб, з прибутку підприємства, плата за патент, плата за ліцензії, земельний податок) окрім ПДВ. Всього за один рік це більше 400 тис. грн. Про хід вирішення цього питання поінформуємо додатково.

Роботи на яких об’єктах у місті ведуться за рахунок спонсорів?

Ремонт центрального мосту і роботи на міському стадіоні фінансуються повністю місцевими підприємцями. Згоду на публікацію їхніх імен не отримали.
Будівництво кругової розв’язки повністю виконав і профінансував депутат міської ради Михайло Глушко.
Проект на благоустрій  скверу захоронення сім’ї Ілошваї розробив і повністю  профінансував Владислав Масалов, уродженець Іршави, наразі проживає в Росії.
Посадка сакур, відео нагляд у місті, будівництво пам’ятника героям-чорнобильцям, алея слави, бруківка для реконструкції центральної площі та тротуарів міста, частковий ремонт дитсадків у квітні цього року профінансовано депутатом обласної ради Павлом Балогою.
Проведений на даний час ямковий ремонт автодороги «Іршава-Собатин» профінансовано підприємцем Сергієм Смірновим.
Протягом трьох місяців автомобіля для транспортування асфальтобетону, гравію, ґрунту та інших матеріалів для потреб міста надавав  підприємець Василь Химинець.
Допомогу по благоустрою центральної площі надавали місцеві підприємці Євген Єлков та Василь Терпай.
Часткову допомогу деревиною, облицювальними матеріалами, цементу тощо надавали члени виконкому – Петро Шаленик, Іван Михайлюк та підприємець Іван Попович.
Повний список тих, хто допомагає місту опублікуємо у жовтні, в день святкування Дня міста

Додати коментар

До уваги коментаторів, на сайті забороняються:

  • Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади;
  • заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого конституцією України, законодавством України;
  • Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі, поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
  • Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
  • Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
  • Вживання нецензурної лексики;
  • Розміщення тексту рекламно-комерційного змісту;

У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил адміністрація сайту залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.
     

Захисний код
Оновити

Коментарі   

 
-5 # sasha 15.08.2012, 09:05
а чого наш мер неподякував людям які помагали і помагають, хто поставив дитячі майданчики хто дав життя ткацькому садику хто допоміг місцевому стадіону??? хто постійно на різдвяні свята дарує ДНЗ подарунки???
Відповісти
 
 
+4 # Від автора 15.08.2012, 16:36
У матеріалі подяка не висловлювалася нікому. Тут названо людей, які надали спонсорську допомогу місту в цьому році.
Щодо тих, хто допоміг під час відкриття ДНЗ№4, стадіону та подарував місту дитячі ігрові майданчики, то подяка від міськвиконкому висловлена в інформаційному листку міської ради «Іршава – наше місто» 14 жовтня 2011 року №4(9), (http//rada.irs hava.info/ Іршава – наше місто, випуск 4(9)).
Відповісти
 
 
+10 # Архітектор 16.08.2012, 02:23
Поставте, будь-ласка, в скверику Ілошваїв більш класичні ліхтарі. Ті, що зараз в проекті - це хай-тек, який взагалі не пасує до таких історичних речей.

Як приклад, можна ліхтарі такого плану:
imperiasveta.com/.../...
Відповісти
 
 
+10 # месний 16.08.2012, 18:41
Класичні світильники виглядають гарніше і надають історичності місцю, було би файно якби і у парку замість тих "жовтих арматур" поклали такі класичні світильники. Чи планується робити шось із фонтаном у центрі? було б добре його видозмінити наприклад зробити один великий фонтан замість трьох малих або ще якось, і щоб виглядів файно а не просто квадратик із чотирьма углами)
Відповісти
 
 
+2 # oksana firtsak 01.10.2012, 19:11
NASAMPERED VUBACAJYSJA ZA TE WO NE MAJY SLAV'JANSJKOGO WRUFTY. DYGE ZIKAVUJ SAIT- MOLODZI! A ZARAZ PEREJDY DO OSNOVNOGO-COMY ZVERTAJYSJA DO VAS: JA PROGUVAJY ZA ADRESOJY WEVCENKA 33/15 NEODNORAZOVO PUSALU PROXANNJA DO MISJKOJI RADU VURIWUTU PUTANNJA STOSOVNO DAXY BYDUNKY 33, JAKWO PIDNIMETE PUTANNJA TO NE VAGKO POBACUTU WO REMONT BULO ZROBLENO MAJGE NA ZILOMY BYDUNKY OKRIM NAWOGO KYTOCKY- DALU POJASNENNJA NE VUSTACULO MATERIALY ....SKORO POCNYTJSJA DOWI I MU ZNOVY BYDEMO IZ MUSKAMU V KVARTURI, I PARASOLEJY V PIDJIZDI.... BYDY DYGE VDJACNA ZA VIDPOVIDJ, Z POVAGOJY GUTELJKA IRWAVU-OKSANA FIRTSAK
Відповісти
 
 
+1 # Ганна 16.10.2012, 20:19
у сквері Ілошваїв немає смітника. Добре б було хоч один встановити.
Відповісти
 
 
+2 # Anna 27.10.2012, 21:19
По вулиці шкільній майже не має світильників і там дуже темно! Будь-ласка поставте пару!
Відповісти