"Сандерс" знову працює

Опубліковано .

У реконструйованому цеху із новим обладнанням на колишній ткацькій фабриці працює близько 60-ти осіб. І це лише початок. Як ми вже повідомляли «Сандерс-Іршава» як юридична особа і утримувач нерухомості діє, але свою роботу по текстилю і виробництву тканин припинило, тому «Сандерс-Виноградів» викупило це підприємство. 3 вересня, підрозділ виноградівського підприємства в Іршаві відвідали голова районної ради Станіслав Сухан та міський голова Степан Бобик. Тут вони зустрілися із директором «Сандерс-Виноградів» Єфимом Розенталем. На зустрічі перш за все обговорювали питання щодо працевлаштування іршавчан, забезпечення задовільних умов праці, налагодження збуту продукції на внутрішньому ринку, сплати податків у місцевий бюджет тощо.  Сьогодні на підприємстві виготовляють подушки та ковдри, які експортують майже у всі країни Європи. Як наповнювач використовують пір’я та антиалергенний синтетичний матеріал. Тут працюють машини для змішування пуху, для накопичення, подачі на виробництво, після чого йде збір і упаковка готової продукції. За словами начальника цеху Володимира Росохи на виробництві використовується високопродуктивне обладнання. Щоб не бути голослівними щодо якості верстатів нам продемонстрували їх роботу. Одну ковдру виготовили за 4 хв.33секунди, відповідно якщо менші розміри, то на виготовлення однієї одиниці достатньо 2 хв.53секунд. Таким чином за один день вдається зробити до 1000 одиниць продукції. Ці показники дають можливість бути конкурентоспроможним підприємством і утримувати хороші показники на ринку збуту. Як відзначив пан Розентал наразі досягнуто домовленості та розпочато співпрацю із транснаціональною компанією із шведським корінням «ІКЕА», яка як замовник продукції вимогливо поставилась не лише до якості виробів, але і умов праці людей та екологічної безпеки. Керівництво обіцяє також і розширення виробництва. Кажуть, що до кінця року можливо вдасться організувати ще одну зміну, що означає 30 додаткових робочих місць.
Із полегшенням зітхає генеральний директор «Сандерс-Виноградів» Герман Розентал, каже, - нарешті запрацювали. Адже, запуск виробництва потребував чималих коштів. Тут проведено реконструкцію підприємства, бо інфраструктура приміщення була діаметрально протилежною тій, яка потрібна. Крім того замінено вікна, підлогу, стелю, встановлено нові системи водо-, тепло- та електропостачання, відновлено систему пожежної безпеки, встановлено відеонагляд. Для працівників облаштовані гардеробна, кімната для відпочинку та прийому їжі, санвузли, встановлені кондиціонери. Здавалося б це був найважчий крок – організація, відновлення і запуск виробництва. Але насправді це лише середина того шляху, який треба було пройти, щоб район отримав такі необхідні додаткові робочі місця, а також податки, які надходять у місцевий бюджет.
В Іршаві Сандерс працює із 1992 року. Це 20 років, якщо не брати до уваги ті 4 роки простою через незрозумілі суб’єктивні причини, які створила тодішня місцева влада. Тиск на підприємство, перевірки різних контролюючих органів, і врешті незаконне відчуження дитячого садка змусило власників підприємства припинити виробництво. Сотні людей, що працювали на «Сандерс-Іршава ГмбХ» опинилися на вулиці. У 2010 році з ініціативи міського голови за участю, зараз уже колишніх, голів Іршавської РДА Василя Устича та Віктора Феєра було проведено ряд зустрічей із представниками фірми «Сандерс». Переконати їх повернутися в район було досить складно, бо як сказав один із її керівників «Влада працювати не давала». Втім, як бачимо докладені зусилля вартують отриманого результату. По-перше, після довгої судової тяганини підприємство врешті відсудило садок і безкоштовно передало його на баланс міста. Крім цього від фірми «Сандерс» була матеріальна підтримка під час ремонтних робіт у ДНЗ. По-друге, наразі 60, а в перспективі більше 100 робочих місць і податок із доходів фізичних осіб у розмірі 5 тисяч гривень, які вже поступили у міський бюджет. Багато це чи мало стверджувати не можна. Однозначно – початок хороший і продовження обіцяє бути не гіршим.
  У процесі реалізації проекту виникла дилема. Якщо підприємство реєструвати повністю в Іршаві, то воно фактично ставало банкрутом. Справа в тому, що на ньому «висіли» борги «Сандерс-Іршава» ГмбХ і банки категорично відмовлялись надавати кредит. Вихід знайшовся, коли «Сандерс-Виноградів» на чолі з Германом Розенталем викупило дане підприємство.

Додати коментар

До уваги коментаторів, на сайті забороняються:

  • Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади;
  • заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого конституцією України, законодавством України;
  • Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі, поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
  • Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
  • Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
  • Вживання нецензурної лексики;
  • Розміщення тексту рекламно-комерційного змісту;

У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил адміністрація сайту залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.
     

Захисний код
Оновити