Що посієш – те й пожнеш…

Опубліковано .


Село Собатин знаходиться у підпорядкуванні Іршавської міської ради. Якщо проїхатися містом, то навколо помітні зміни, але ніщо гріха таїти – до Собатина нещодавно навіть доїхати було важкувато. Дорога сюди була у жахливому стані. ЇЇ балансоутримувачем є Закарпатоблавтодор і міськрада не має права фінансувати її ремонт. Та, правду кажучи, люди не хочуть слухати об’єктивні пояснення чому ніхто не проводить ремонт? Їм потрібен результат. Взагалі собатинці обурюються і справедливо. Тут, що дорога, що клуб, сільські вулиці просто жах.
Нещодавно міський голова Іршави ініціював зустріч із громадою села Собатин. Відразу ж було помітно, що собатинці налаштовані досить сердито, тож керівник міста без будь-яких преамбул перейшов до конкретних питань.
Розпочав мер із робіт, які вдалося зробити. Хоч відразу відмітив, що їх для Собатина зроблено мало. На сьогодні найболючішим питанням, як для влади так і для жителів, залишається дорога. «Із допомогою підприємця, Сергія Смірнова, цього року частково проведено ямковий ремонт дорожнього полотна у присілку, де проживають роми. Хоч це суща дурниця, оскільки дорога державного значення, і відповідно кошти повинні надходити із Облавтодору», - відмітив міський голова. Втім жителів турбує і поганий стан центральної та трьох бічних вулиць села. Вони скаржаться, що під час дощів не дорога – суцільне болото.
За словами мера вирішити цю проблему докорінно не вдасться, оскільки наразі коштів на це немає. Але одним із шляхів часткового її розв’язання є покриття бічних вулиць гравійним покриттям. А щодо центральної дороги села, то відмітив, що у розробці проект і наступного року можливо вдасться прокласти асфальт. Це повідомлення трошки підняло настрій присутнім. Відразу була досягнута домовленість про те, що кожен власник біля свого будинку прочищатиме кювет, а жителі тих вулиць, де буде гравій, допоможуть із його розплануванням.
Наступним підняли питання про те, що в селі не має мобільного зв’язку. Міський голова поінформував , що неодноразово надсилалися листи до компаній стільникового зв’язку із проханням врахувати потреби територіальної громади села і забезпечити жителів надійним мобільним зв’язком, але поки що ніяких результатів немає.
Турбує громаду і безвідповідальне ставлення ромів до сільськогосподарських угідь, велика кількість безпритульних собак та загалом зухвале відношення до жителів цієї частини села. Вони скаржаться, що навіть на автівках проїхати через присілок важко, бо прямо посеред дороги завжди діти, коти, собаки, до всього, на громадських городах коней випасають.
Та все ж найболючішою проблемою є відсутність шкільного автобуса. Депутат міської ради Антон Баник відзначив, що із допомогою, зараз уже колишнього, голови РДА Віктора Феєра, автобус, який мав транспортувати школярів до Іршави, виділили. Тоді треба було вирішити питання із відповідною документацією, що повинен був зробити відділ освіти. Втім, у перший тиждень навчання автобуса не було, діти приїздили на заняття і поверталися додому маршруткою або, нерідко, пішки. Міський голова сказав, що підніме це питання перед РДА та відділом освіти.
Зауважили присутні, що ні дошкільнята, ні школярі, ні молодь не мають ніяких умов для проведення дозвілля. Тож не завадило б зробити для дітей ігровий майданчик. А для дорослих організувати дискотеку. Кажуть є клуб, треба його раціонально використовувати.
Щодо дитячого майданчика, то міським головою запропоновано депутату, членам міськвиконкому, жителям села підготувати територію, а міська рада придбає ігрові споруди. Щоб зробити вечори танців у тому клубі, що є треба тут дуже добре попрацювати, аби привести його в належний стан. Будівля, що всередині, що ззовні, ремонту не бачила багато років: стеля обвалюється, місцями заклеєна звичайним папером; підлога провалюється, старі дошки згнили; вікна не в кращому стані. У приміщенні не має жодного добротного стільця. Словом, картина вражає до глибини душі та відразу наштовхує на роздуми: куди поділося все те, що тут було, не завжди ж все знаходилося у такому «порядку», хто поламав стільці, куди поділася апаратура, яка тут була, лишилися лише колонки? З кого питати, важко сказати.
Та все ж у підсумку присутні подякували за зустріч і розмову. І переконливо попросили посприяти у вирішенні висловлених проблем. Що вдасться зробити міськвиконкому згодом побачимо.

Додати коментар

До уваги коментаторів, на сайті забороняються:

  • Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади;
  • заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого конституцією України, законодавством України;
  • Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі, поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
  • Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
  • Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
  • Вживання нецензурної лексики;
  • Розміщення тексту рекламно-комерційного змісту;

У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил адміністрація сайту залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.
     

Захисний код
Оновити