Урочисте відкриття пам’ятника чорнобильцям

Опубліковано .


У неділю, 7 жовтня, у всіх храмах міста відбулася Божественна літургія «за всякоє прошеніє жителів міста Іршава». А після Богослужіння священики та громади церков зібралися біля будівлі райсуду, де відбулося урочисте відкриття та освячення пам’ятника чорнобильцям. На цю подію завітав очільник МНС Віктор Балога, голова обласної ради Іван Балога, перші керівники району, міський голова, депутати та виконком міської ради, голова і члени Іршавської організації «Союз Чорнобиль Україна» та громадськість.
Присутній був і автор проекту Іван Грицакович, який відмітив, що вся будова складається із двох композицій. Перша – це арка пам’яті, яка складається із двох стел. Одна зображує ангела-охоронця, який молиться за душі загиблих людей, інша – частина розбитої стіни, - нагадує про вибух четвертого енергоблоку на ЧАЄС та символізує про вічний діалог між вічним, божественним і людським, недосконалим, рукотворним. Ці дві стели з’єднує арка пам’яті, на якій установлений дзвін, звуки якого нагадують про найстрашнішу катастрофу в історії людства. Вінчає цю композицію хрест.
Друга композиція знаменує мирний атом, який має служити людині, лише замість ядра автор помістив усередині земну кулю, з якої сходить молодий паросток, - він символізує майбутнє.
Віктор Балога із приємною посмішкою відмітив, що вся ця подія не повинна проходити так сумно. «Ми повинні радіти. Іршавчани мають право на щастя, бо вони пам’ятають минуле», - відзначив Віктор Іванович.
«Від тепер чорнобильці Іршави матимуть можливість вшанувати пам'ять і згадати своїх товаришів», - сказав у своєму виступі голова Іршавської районної організації «Союз Чорнобиль Україна» Василь Копин, а також подякував за спорудження такого чудового пам’ятника Віктору та Павлу Балогам.

Додати коментар

До уваги коментаторів, на сайті забороняються:

  • Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади;
  • заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого конституцією України, законодавством України;
  • Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі, поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
  • Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
  • Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
  • Вживання нецензурної лексики;
  • Розміщення тексту рекламно-комерційного змісту;

У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил адміністрація сайту залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.
     

Захисний код
Оновити