Тренінг щодо впровадження енергоефективності у закладах освіти, медицини, культури та комунальних підприємствах Іршавської ОТГ

Опубліковано .

З метою поширення ідеї ощадливого та раціонального енерговикористання у сесійній залі Іршавської міської ради було проведено тренінг на  тему  «Енергоефективність та енергетичний менеджмент в об’єднаних територіальних громадах».

Розпочав тренінг представник Центру розвитку місцевого самоврядування в Закарпатській області Микола Сюсько.

Для представників закладів освіти, медицини, культури та комунальних підприємств Іршавської ОТГ тренінг проводила   представник  ГО «Екосфера» Олена Мудра.

Програма тренінгу складалася з таких питань:
-    загальний огляд законодавстві у сфері енергоефективності;
-  політика  ЄС щодо питань клімату та енергії. Роль місцевих органів влади.           Угода мерів;
-     впровадження системи енергетичного меджменту в ОТГ;
-    системи моніторингу і контролю енергоспоживання закладів бюджетної              сфери;
-  застосування механізму ЕСКО для впровадження енергоефективних заходів;
- особливості фінансування заходів з підвищення енергоефективності в                  бюджетній сфері.

Як зауважила Олена Мудра: «Ефективність використання та збереження  енергії актуальні не тільки для житлових будинків, шкіл та лікарень, але й для виробництва, транспортної системи, будівництва тощо».

В Україні існує багато проектів по енергозбереженню. Серед проектів, якими можуть скористатись ОТГ для залучення коштів на реалізацію енергоощадних заходів — «Угода мерів щодо Клімату і Енергії». 

Для оцінки ефективності використання енергоресурсів в бюджетних закладах слід впровадити щоденний моніторинг їх споживання. В енергозатратних будівлях необхідно провести енергетичний аудит, за результатами якого буде розроблено рекомендації щодо підвищення енергоефективності. Лише після цього слід розробляти проектно-кошторисну документацію та впроваджувати заходи з енергозбереження.

На завершення тренінгу учасники та організатори поділилися думками та зауваженнями стосовно заощадження енергії та оптимального її використання.

Додати коментар

До уваги коментаторів, на сайті забороняються:

  • Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади;
  • заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого конституцією України, законодавством України;
  • Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі, поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
  • Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
  • Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
  • Вживання нецензурної лексики;
  • Розміщення тексту рекламно-комерційного змісту;

У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил адміністрація сайту залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.
     

Захисний код
Оновити