Поки реформи затягуються і прийде час передавати землі у власність ОТГ, то передавати вже не буде що.

Опубліковано .

 
 
За матеріалами "Іршава нюс"
 
    В цьому вкотре переконалися жителі с. Лоза Іршавської ОТГ. Днями, під час засідання земельної комісії при РДА було прийнято рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки на території Лозянської сільської ради загальною площею 1,2 га. Про схему, за якою відпрацьовують дане питання, ми вже писали:  через обласне управління Держгеокадастру поза чергою отримують декілька гектарів у власність під ОСГ згодом звертаються до РДА, для зміни цільового призначення землі з ОСГ під об’єкти гаражного будівництва, стоянок великовагового автотранспорту, торгівлі, тощо. Як результат, іде вилучення землі з ОСГ, а місто і села втрачають землю, на якій потенційний інвестор може побудувати виробниче підприємство. Крім того, підприємці і податки не сплачують тут, а по місцю реєстрації (прописки), внаслідок чого бюджет ОТГ недоотримує значні кошти.

 
Минулого року таку ситуацію  голова Іршавської ОТГ коментував так: «Держгеокадастр роздає землі за межами населених пунктів без відому громади, депутатів районної ради, без відома депутатів міської ради, не зважаючи ні на що. Ні на генплан, ні на думку міських/сільських рад щодо використання цих земель. Потрібно зупинити зміну цільового призначення. Зупинити процес. Хоча ОТГ вже сформована, але законодавство до кінця не змінене, тому Іршавська міськрада ніяк не може вплинути на дану проблему, тільки позовами до суду, адже зміна цільового призначення земель за межами населеного пункту може відбуватися тільки згідно з розпорядженням голови РДА».

Тоді було проведено ряд зустрічей з представниками Держгеокадастру, які підтримали Іршавську міську раду та пообіцяли посприяти у вирішенні спірних питань і утриматись від розподілу земель за межами міста без згоди жителів ОТГ. Однак, як виявилось, землю від ОТГ все ще мають намір відібрати. Мова йде про земельні ділянки на території Лозянської сільської ради, біля АЗС «ОККО», зокрема і на площах, де проводяться змагання на Кубок України з мотокросу та обласні змагання.

Минулого тижня під час зустрічі жителів с. Лоза з Олександром Горіним (голова Іршавської РДА), останній мотивував всі свої дії тим, що його зобов’язує закон та суд підписувати рішення про зміну цільового призначення та без громадського обговорення. Присутні на зустрічі староста с. Лоза Микола Боршош та депутат міськради Юрій Примич (ут. міська рада) зауважили, що голова РДА діє не в інтересах громади, а в інтересах тих людей, які отримали ділянки за безцінь і тепер намагаються повністю відібрати їх у селян.

Дивними були й пояснення дій РДА як Олександра Горіна, так і керівника юридичного відділу РДА, адже їхні версії подій не у всьому співпадають.

Існувала попередня домовленість між керівництвом ОТГ та РДА про відкладання розгляду заяв щодо зміни цільового призначення земельних ділянок, поки не вирішать дане питання на законодавчому рівні, або поки йдуть судові процеси,  тому й громада була спокійна, що від них ніхто нічого не забере. Однак керівництво знехтувало домовленостями, скористалось відсутністю представників села на комісії, не провівши громадське обговорення та, не зважаючи на судові суперечки, які тривають по сьогоднішній день, ухвалило необхідне для підприємця рішення про зміну цільового призначення та вилучення землі з земель СГ.

Жителі с. Лоза звертались та безумовно звертатимуться до суду, адже такими діями керівництво РДА залишає селян без землі та позбавляє можливості залучати інвестора, використовувати землі для потреб громади та проводити тренування і змагання з мотокросу на теренах Іршавщини.

Олександр Горін постійно цитує закони України, захищаючи свої дії. Та, як йдеться в одному з них, закон не передбачає громадські слухання при розгляді земельного питання, однак і не забороняє їх проводити. Таким рішенням постійно користується Іршавська міська рада, щоб уникнути спірних питань з мешканцями міста. Якби РДА з самого початку прислухалась до думки жителів с. Лоза та Іршави,  то на сьогоднішній день можна б було уникнути загарбання території окремими підприємцями, не жителями ОТГ.

Додати коментар

До уваги коментаторів, на сайті забороняються:

  • Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади;
  • заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого конституцією України, законодавством України;
  • Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі, поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
  • Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
  • Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
  • Вживання нецензурної лексики;
  • Розміщення тексту рекламно-комерційного змісту;

У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил адміністрація сайту залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.
     

Захисний код
Оновити