Засідання сесії Іршавської міської ради

Опубліковано .

     В п’ятницю відбулась чергова сесія Іршавської міської ради. Розпочали її з хвилини мовчання вшановуючи пам’ять покійного колишнього міського голови Івана Івановича Палінчака.
     Загалом на сесії розглядалось чимало питань, які стосувались прийняття зі спільної власності територіальних громад сіл, міста та району – Іршавської районної ради у комунальну власність Іршавської міської ради об’єднаної територіальної громади, утворення Іршавського міського центру позашкільної освіти, утворення централізованої бухгалтерії відділу освіти, охорони здоров’я, культури, молоді та спорту Іршавської міської ради, внесення змін до структури та штатного розпису, перейменування вулиць, бюджетні та земельні питання.

 

     Задля уникнення спекуляцій та домислів щодо запровадження карантину на території Іршавської ОТГ виступив з доповіддю керівник відділу охорони здоров’я Іршавського району Сергій Караслай та проінформував про стан вакцинації та захворюваності. На території Іршавської ОТГ є зафіксовано випадок захворювання на кір, і щоб уникнути поширення інфекції було прийнято рішення про тимчасове призупинення навчального процесу в ДНЗ міста, за які відповідає міська рада. Також додав, що причина не у вигаданих проблемах з опаленням, адже садочки повністю забезпечені дровами, а резерви з газом навіть ще не чіпали. Карантин пов’язаний виключно з захворюванням на кір.
      Також одним з перших розглянули питання найменування вулиці в новому житловому масиві  в контурі № 1196, де будуються учасники АТО, на честь загиблого в АТО героя Ю. Соколачко і відповідно   перейменування вулиці ім. Ю. Соколачко на вулицю Затишна.
    Що стосується прийняття у комунальну власність Іршавської міської ради об’єднаної територіальної громади, то тут продовжується організаційна робота, яка максимально швидко та злагоджено дозволить прийняти на баланс міста будівлі, а до кінця першого кварталу і штат вчителів освітніх закладів. Міська рада робить все від неї залежне, щоб діти, які відвідують освітні заклади ОТГ не відчули дискомфорту, а вчителі не мали затримок з оплатою праці. Вчора на сесії було прийнято рішення про приймання у комунальну власність бюджетних установ : Іршавська ЗОШ №1, Іршавська ЗОШ №2, Іршавська гімназія, Лозянська ЗОШ І-ІІ ст. та Собатинська ЗОШ І ступеня, також дитячої школи мистецтв та Іршавський районний будинок дитячої творчості. Також було прийнято рішення про утворення централізованої бухгалтерії та Іршавського центру позашкільної освіти. Всі ці питання були детально вивчені та обговорені на бюджетній комісії і без заперечень прийняті депутатами.
      Окремо розглянули звернення від поліції, в якому просять надати кошти на придбання камер відеонагляду. Пропозиція підтримана депутатами, однак повинна пройти обговорення на відповідній комісії та з врахуванням проблемних ділянок у місті, де такий відеонагляд не встановлений. 
      Додатково розглянули та ухвалили питання про вступ Іршавської міської ради об’єднаної територіальної громади до Регіональної асоціації органів місцевого самоврядування «Закарпаття – за чисте довкілля», про надання фінансової допомоги громадянам, жителям ОТГ, які призиваються на військову службу за контрактом та про внесення змін до складу тендерного комітету міської ради.
     Під кінець сесії депутати розглянули питання стосовно розподілу земель навколо ОТГ та зміни їх цільового призначення розпорядженням голови РДА, а саме за межами с. Лоза, біля заправки «ОККО»,  та на земельних площах де проводяться змагання з мотокросу тощо.  Для роз’яснення ситуації на сесію міської ради були запрошені голова Іршавської РДА Олександр Горін та головний архітектор району Володимир Штумф.  Голова РДА обгрунтовував свої дії тим, що його зобов’язує закон приймати такі рішення, навіть без обговорення з громадськістю. Депутати звертали увагу, що закон можливо не передбачає громадські слухання при розгляді земельного питання, однак і не забороняє їх проводити. З боку депутатів, особливо старости с. Лоза Миколи Боршоша, прозвучала гостра критика з приводу таких дій РДА. Хоча попередня домовленість і була між керівництвом ОТГ та РДА про відкладення розгляду даної справи, не зважаючи на судові суперечки які тривають по сьогоднішній день комісія РДА ухвалила необхідне для підприємця рішення про зміну цільового призначення та вилучення землі з земель СГ.
    Все ж таки шляхом непростих переговорів та дискусій було досягнуто домовленість, що Іршавська ОТГ надасть підтверджуючі документи про те, що дана справа знаходиться в апеляційному суді а керівництво РДА в свою чергу зупинить дію рішення про зміну цільового призначення даної землі.
     Також голова РДА пообіцяв сприяти в роботі  комісії РДА і ОТГ по  пошуку визначених законодавством шляхів вирішення проблем щодо надання дозволів на розробку детальних планів території і зміни цільового призначення земель за межами м. Іршава та с. Лоза враховуючи думку громадськості.

Додати коментар

До уваги коментаторів, на сайті забороняються:

  • Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади;
  • заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого конституцією України, законодавством України;
  • Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі, поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
  • Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
  • Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
  • Вживання нецензурної лексики;
  • Розміщення тексту рекламно-комерційного змісту;

У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил адміністрація сайту залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.
     

Захисний код
Оновити