У Головному управлінні Держгеокадастру у Закарпатській області відбулася нарада щодо передачі сільськогосподарських земель у власність об’єднаних територіальних громад

Опубліковано .

31 січня, на засіданні Кабінету Міністрів за ініціативи Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана уряд схвалив розпорядження щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад.  У зв’язку з цим вчора у Головному управлінні Держгеокадастру у Закарпатській області відбулася нарада у якій взяли участь голови об’єднаних територіальних громад Закарпатської області. У ній також прийняли участь голова та секретар Іршавської об'єднаної територіальної громади.

Нараду провела начальник Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області Світлана Мельничук та перший заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області Василь Якубець. На порядку денному розглядалося питання про передачу нерозподілених на даний час сільськогосподарських земель у власність об’єднаних територіальних громад.

Розпорядженням кабінету міністрів доручається Держгеокадастру розпочати з 1 лютого 2018 року передачу усіх нерозподілених земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в комунальну власність відповідних об’єднаних територіальних громад та забезпечити формування земельних ділянок шляхом проведення їх інвентаризації.

До того, як ділянки будуть передані ОТГ, управління ними Держгеокадастр здійснюватиме виключно за погодженням з органом місцевого самоврядування відповідної громади.

Як стає зрозуміло, на жаль, це не стосується тих земель, які вже роздані і не можуть бути передані у комунальну власність. У Верховній раді вже зареєстровано більше трьох законопроектів по даному питанню, але поки що їх не прийняли. Тому дана передача земель це, безумовно, не вирішення питання в цілому, але все ж позитивний крок уперед.

Учасники зустрічі дійшли  згоди, що маючи землі за межами населеного пункту можна розробити більш ефективну а не хаотичну стратегію їхнього використання.

У випадку якщо земельні ділянки не сформовані, Держгеокадастру доручається забезпечити їх формування шляхом інвентаризації.

Планується, що передача земель ОТГ буде здійснюватися за чітким алгоритмом: ОТГ направляє клопотання до Управління Держгеокадастру щодо проведення інвентаризації земель, що не були передані в користування, той у свою чергу здійснює інвентаризацію, реєструє в кадастрі і передає земельні ділянки за межами ОТГ у її комунальну власність.

У зв’язку з цим головою Іршавської міської ради було ініційовано на 07.02.23018 р. зібрання позачергової сесії для прийняття відповідних рішень  стосовно даного питання.

Додати коментар

До уваги коментаторів, на сайті забороняються:

  • Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади;
  • заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого конституцією України, законодавством України;
  • Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі, поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
  • Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
  • Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
  • Вживання нецензурної лексики;
  • Розміщення тексту рекламно-комерційного змісту;

У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил адміністрація сайту залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.
     

Захисний код
Оновити