Іршавчанам показали "Романтичну Іршаву"

Опубліковано .

     Востаннє стільки людей відвідало екскурсію лише на день міста. Сьогодні чимало людей завітало послухати про Іршаву.  Екскурсію провів працівник районної станції юних туристів Штефаньо Михайло. Під час екскурсії іршавчанам розповіли про "Романтичну Іршаву".Could not load widget with the id 1452.

      Першим пунктом екскурсії став диско-клуб "Молодіжний". Тут, в кінці 1990-х, на початку 2000-х приходили на дискотеку багато пар Іршавщини. 
    Наступним пунктом екскурсії стала церква Петра і Павла, яка є  однією  з найстаріших споруд міста. Збудована вона ще  у 1825 році. До 1990 року це була єдина релігійна споруда в місті. Тут повінчалось більшість пар Іршави.
   Третім пунктом став Відділ реєстрації актів цивільного стану Іршавського районного управління юстиції. За статистикою,  на Іршавщині за рік реєструється близько 130 актів цивільного стану.  
   Наступним пунктом стала арка, яка є символом возз’єднання. Воз'єднання не тільки Закарпаття із Україною, але і символом кохання, тобто створення сім'ї.
Протягом екскурсії завітали і до кінотеатру. Кіно в Іршаві розпочали показувати у 1965 році. За день проводили два сеанси. На сьогоднішній час будівлю віддали Районному будинку дитячої творчості.
    Не оминули увагою і місцевий парк. Запрацював він у 1960 році. На парк виділили 55 тис. карбованців. Висаджено більше 2 тис. дерев. Для розваги дітвори були встановлені дитячі ігрові і спортивні елементи. Планувалось також встановлення оглядового колеса, але його так і не встановили.
  Не обійшлось без романтичних історій пов'язаних з Боржавською вузкоколійкою. Як багатьом відомо в народі вузькоколійку називають "Анця Кушницька". Легенда розповідає, що за часів Австро-Угорщини до Іршави навідався державний чиновник, щоб перевірити як працює вузькоколійка. Держслужбовець встиг на останній рейс від Іршави до Кушниці. У вагоні було тільки двоє людей. Разом з службовцем у Кушницю поверталась молода дівчина Анна. За дві години, поки потяг їхав до Кушниці, службовець закохався в дівчинку і вже не захотів повертатись до Бутапешта. Він розлучився із своєю жінкою і одружився із Анною.
   Останньою зупинкою в екскурсії стала будівля районної Станції юних туристів. На початку століття  будівля слугувала сільською управою. 

Додати коментар

До уваги коментаторів, на сайті забороняються:

  • Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади;
  • заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого конституцією України, законодавством України;
  • Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі, поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
  • Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
  • Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
  • Вживання нецензурної лексики;
  • Розміщення тексту рекламно-комерційного змісту;

У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил адміністрація сайту залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.
     

Захисний код
Оновити

Коментарі   

 
0 # Учасник екскурсії 20.02.2018, 16:40
Дуже гарний захід, щоб довідатися більше цікавого про рідне місто. Дякуємо за екскурсію. Долучайтеся наступного разу.
Відповісти