Вибірковість розподілу коштів ДФРР

Опубліковано .

      Створення Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) є однією з умов прискорення соціально-економічного розвитку регіонів України, переведення державних інструментів розвитку регіонів на нову основу, відхід від старої практики фінансування виключно будівництва все нових об’єктів, передусім бюджетної сфери, які домінували в переліках фінансування за кошти субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів, субвенцій на соціально-економічний розвиток окремих територій, державних цільових програмах.                      Створення ДФРР дозволяє започаткувати в Україні фінансування проектів регіонального розвитку на конкурсній основі та відповідно до регіональних стратегій розвитку та планів заходів з їх реалізації.
     Однак попри благу та корисну мету ДФРР, не всім регіонам щастить отримати кошти для фінансування проектів. 

    У минулому році Закарпаття отримало 136 мільйонів гривень з державного фонду регіонального розвитку, з яких освоєно понад 130 мільйонів. За ці кошти втілили 72 проекти, зокрема у дорожній галузі та на заходи з енергозбереження. 
     Цьогоріч сума фінансування зросла ще більше – 263 млн. грн.. Іршавська об'єднана територіальна громада подала на конкурс 15 проектів, з них позитивну оцінку  отримали  6, та жоден з них комісія при Закарпатській ОДА не подала на фінансування до ДФРР. 
       "Така вибірковість та сприяння у фінансуванні лише тих проектів, де потрібно чиновникам з ОДА повністю зводить до нуля надію на покращення життя у краї" - коментує відмову у фінансуванні проектів Іршавської ОТГ заступник  міського голови Олександр Куртинець. Адже було підготовано до конкурсу проекти капітального будівництва дороги в с. Лоза та утеплення ДНЗ, заміна покрівлі даху та утеплення фасаду ЗОШ №2 та гімназії, придбання для КП "Тепло Місто" сміттєвоза та комбінованої дорожньої машини, будівництво 2-х штучних футбольних полів в Іршавській ОТГ та ряд інших проектів.

Додати коментар

До уваги коментаторів, на сайті забороняються:

  • Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади;
  • заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого конституцією України, законодавством України;
  • Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі, поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
  • Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
  • Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
  • Вживання нецензурної лексики;
  • Розміщення тексту рекламно-комерційного змісту;

У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил адміністрація сайту залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.
     

Захисний код
Оновити