За матеріалами ДПС України:

Опубліковано .

«Вектор стратегічного розвитку податкової служби України на найближчу і довгострокову перспективу»

У всіх розвинених країнах місія податкового відомства полягає у стимулюванні розвитку економіки, створенні сприятливого бізнес-клімату, зменшення фіскального тиску на бізнес. Це найбільш актуальний податковий тренд і нам потрібно дотримуватись цієї лінії. Для розробки нової концепції були привернуті незалежні експерти, авторитетні фахівці в області різних аспектів ефективної взаємодії влади, суспільства і бізнесу. У відповідність із стратегічними цілями на 2012-й рік виконаний цілий ряд істотних кроків по поліпшенню сервісної складової податкової служби. Перший напрям – вдосконалення системи адміністрування податків і зборів провадження електронних сервісів обслуговування і нових моделей податкового супроводу великих платників податків.
Цей тренд будується на простому принципі: сплата податків повинна бути для платника процедурою зручною і необтяжливою. Максимум часу – на отримання прибутку, мінімум – на бюрократичні формальності. У цьому напрямі зроблені істотні кроки, які вже дають позитивний результат. По-перше, спрощена процедура реєстрації нових платників ПДВ. Об'єм необхідних документів скоротився втричі. Лімітовані терміни розгляду поданих заяв – не більше шести днів. Важливим кроком вперед стане перехід до електронного формату процесу видачі свідоцтва платника ПДВ. Зараз в тестовому режимі апробовуємо отримання реєстраційних заяв від платників ПДВ і передачу свідоцтва в електронній формі. Це повністю усуне людський чинник, ризики будь-яких корупційних проявів.
По-друге, максимально дистанційне обслуговування платника, не відволікаючи його від поточної діяльності. З погляду підприємця, високий рівень сервісу – це коли платник «не знає в обличчя» свого інспектора.
Необхідно розвивати електронні сервіси дистанційного обслуговування.
Наступним важливим кроком стало відкриття Центру сертифікації ключів цифрового підпису. На відміну від багатьох країн світу ця послуга надається безкоштовно!
Знаковою подією в цьому напрямі стало підписання Меморандуму між податковою службою України і впливовими учасниками ринку електронного документообігу. Тепер підприємці зможуть безкоштовно подавати електронну звітність через мережу IT компаній, з якими підписаний цей Меморандум.
Незабаром запрацює Електронний кабінет платника податків, введення якого передбачено відповідним проектом ухвали Кабінету Міністрів України. Він є одним з основних інструментів надання на безкоштовній основі електронних податкових послуг в режимі реального часу.
Другий напрям – стимулювання інвестиційного клімату, зростання економіки, створення рівних конкурентних умов. Справедливе застосування чинного законодавства, обмеження можливості корупційних проявів. Ми публічно декларуємо курс на прості, комфортні і зручні правила сплати податків. Це – впровадження сервісних центрів. Незалежно від місця його розташування були стандартизовані приміщення. Висока якість обслуговування повинна бути доступна не тільки жителям мегаполісів, а й мешканцям віддалених селищ!
Наш новий формат роботи з платниками податків - це шлях діалогу, компромісів, добровільного дотримання всіма учасниками взятих на себе зобов'язань. І податкова служба свої зобов'язання повинна виконувати.
Третій тренд – забезпечення стабільного і ритмічного наповнення бюджетів всіх рівнів.
Четверта стратегічна тема - стабілізація податкового законодавства.
Переклад служби з фіскального шляху на сервісне обслуговування неможливий без продукування законодавчих змін.
Для цього значно розширили спрощену систему оподаткування для бізнесу за рахунок введення п'ятої і шостої груп платників єдиного податку, ввели декларування один раз в рік, відмінили податкову накладну в друкарському варіанті. В результаті величезна кількість бухгалтерів звільнена від непотрібної паперової роботи і втрати часу.
П'ятий, найважливіший пріоритет - підвищення рівня податкової культури і її пропаганда серед всіх учасників податкового процесу.
Її рішення припускає формування інформаційного поля для пропаганди серед різних шарів суспільства про новації в податковій системі, роз'яснення необхідності і переваг сплати податків.
Виключно важливо не тільки перетворити службу, важливо переконати суспільство в невідворотності змін. Ми не повинні боятися громадської думки, ми повинні формувати її!
Черговим істотним кроком стало підписання наказу ДПС України від 27 вересня 2012 року №850 „Про затвердженні Положення про проведення органами державної податкової служби України єдиної інформаційної політики”.
Цим зроблений черговий крок на шляху організованого і впорядкованого інформування населення і зняття упередженого (негативного) відношення до податкової служби в цілому, і до її співробітників зокрема.
Наше завдання – популяризація і інформаційний супровід діяльності податкової служби, наша мета – пропаганда податкової культури, створення позитивного образу.
Подальша еволюція зрозуміла: від ідеї – до стратегії, від стратегії – до детального плану. Плану, якого дотримуватимуться всі, – від керівників до інспекторського складу.

Додати коментар

До уваги коментаторів, на сайті забороняються:

  • Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади;
  • заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого конституцією України, законодавством України;
  • Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі, поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
  • Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
  • Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
  • Вживання нецензурної лексики;
  • Розміщення тексту рекламно-комерційного змісту;

У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил адміністрація сайту залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.
     

Захисний код
Оновити