Підводимо підсумки

Опубліковано .

Минуло рівно два роки з того часу, коли новообрані громадою керівництво міста та депутатський корпус офіційно приступили до виконання своїх обов’язків. Кандидати на посаду міських та сільських голів і депутатів всіх рівнів, йдучи на вибори, ретельно готувалися, розписуючи свій план роботи на п’ять років уперед. Майже половина шляху пройдена, тож пропонуємо зазирнути у план дій міського голови та депутатського корпусу 6 скликання.

Безумовно, у будь-якій роботі планування є важливим кроком. Але під час формування програми кандидата на посаду міського голови неможливо врахувати всі проблеми та нюанси, які можуть виникнути в ході роботи. Тому щороку розробляється Програма соціально-економічного розвитку міста, яка включає в себе розширений спектр тих питань, які є у передвиборних планах, а також ряд нових проблемних точок міста, які необхідно вирішити.
Отож до загального огляду досягнень та проблем, які можна виділити за цей період, імовірно будуть скептичні зауваження, але не помиляється лише той, хто нічого не робить.
Передвиборна програма складалася із чотирьох розділів. Зокрема, обіцяли спрямувати зусилля для вирішення основних питань у сфері економіки, житлово-комунального господарства, будівництва та земельних питань, соціальній, духовно-культурній сфері та спорту.
У сфері економіки на жаль, не вдалося відновити роботу на всіх промислових підприємствах міста, навести належний порядок на міському ринку. Втім, протягом двох років надавалася допомога міським підприємцям для створення нових робочих місць. Вживалися певні заходи для того, щоб в місті знову розпочали роботу СП «Сандерс-Виноградів» (зараз 65 робочих місць) та ТзОВ «Біемме-Україна» (зараз 96 робочих місць). Суб’єкти підприємницької діяльності міста допускаються до роботи лише після реєстрації в Іршавській ДПА.
У сфері житлово-комунального господарства. Проаналізувавши всі 14 підпунктів, які містить цей розділ, висновки поспішні і надто позитивні робити звісно зарано. Проте кожен з них частково виконаний.
Приміром, проведено капремонт вулиць Чапаєва, Української, Першотравневої, Шкільної; капітальний ремонт тротуарів: біля музичної школи, від Промінвестбанку до СШ №1; від райсуду до ДПА та по вул.М.Рильського; реконструйовано та відновлено вуличне освітлення, хоча в цьому питанні і досі залишаються проблемні райони не освітлені зовсім.
Також у належний стан частково приведено міські кладовища. З певними недоліками проводиться благоустрій житлових масивів по вулицях Набережній, Шкільній, але по вул.Шевченка взагалі не благоустроєно. У минулому році встановлено 5 дитячих ігрових майданчиків, хоча обіцяли 3. Проведено озеленення – майже 300 саджанців сакур посаджено на центральних вулицях міста. Розроблені деякі проектні пропозиції для будівництва амфітеатру в міському парку. Зараз вивчається громадська думка із цього питання.
Із спонсорською підтримкою проведено реконструкцію центрального мосту. Частково ліквідовано стихійні сміттєзвалища та встановлено сміттєзбірники в місті. У минулому році проведено берегоукріплення на р.Синявці (в районі вул.Зарічної) та р.Іршавці (вище автомобільного мосту). У 2012 році розчищено староріччя та розширено основне русло р.Іршавки.
Але слід зауважити, що у програмі капітально відремонтувати всі тротуари і засвітити всі вулиці обіцяли до 2012 року. Цей рік наближається до кінця, і очевидно, що все обіцяне не зробили і вже не зроблять. Не проведено й відновлення чи реконструкцію існуючих каналізаційних та водопровідних мереж. Лише замовлено проектну документацію каналізаційну систему по вул. Конституції та Українській. Не в повному обсязі проведено роботи по організації міських пляжів та відновленню роботи фонтану, не до кінця розчищені стічні канави та потічки, залишились безконтрольні автостоянки обабіч доріг по вулицях Локоти і Б.Хмельницького, які продовжують «радувати» тамтешніх жителів.
У сфері будівництва та земельних питань не все так позитивно і «барвисто». Якщо ділити на пункти «виконано» і «не виконано», то значна частина лишилася не зробленою. Звісно, на все можна знайти об’єктивні пояснення. Але було би краще, якби міськвиконкому вдалося знайти ефективні способи, що би врешті провести реконструкцію дахів багатоповерхівок, відновити роботу кінотеатру, або запропонували альтернативний варіант, провести відповідну роботу по розширенню меж міста, збудувати локальні водопроводи для тих жителів, що не мають центрального водопостачання.
Результати по розділу вирішення питань у соціальній, духовно-культурній та спортивній сферах трошки кращі. Адже, дитсадок ткацької фабрики все-таки повернений у власність міста та працює вже два роки. Систематично із допомогою спонсорів та благодійних товариств організовується допомога пристарілим, одиноким, малозабезпеченим та багатодітним сім’ям. Рік функціонує соціальна аптека. Проводяться масові заходи (пам’ятні вечори, концерти на храмові свята, до Дня міста, свято Запалення новорічної ялинки, цього року започатковане свято Морозива та святкова програма до 8 березня «Для Вас, жінки», ініціаторами та організаторами, якої є Молодіжна рада тощо). Тривають роботи на міському стадіоні (встановлено комплект силових тренажерів та додаткову трибуну на 60 місць).
Але не повністю виконані пункти про покращення матеріально-технічного стану ЦРЛ, виділення Іршавській гімназії окремого приміщення, питання про відкриття в місті ВНЗ, відновлення роботи Іршавського телеканалу та тенісний корт у межах міста.
Як ми зазначили, під час втілення в життя того чи іншого проекту обов’язково знаходяться нові думки, всякі нюанси та вдосталь проблем. Якщо конкретно, то поряд із виконанням передвиборної програми в місті протягом року реалізовано декілька проектів, які не були передбачені Програмою. Зокрема, реконструкція центральної площі, встановлення трьох комплектів силових тренажерів у місті, відеонагляд, встановлення пам’ятника героям-чорнобильцям, облаштування скверу Ілошваїв, будівництво кругової аторозв’язки , активно йдуть роботи по заміні вікон і дверей у дошкільних навчальних закладах міста, відновлено бруківку по вул.І.Франка, М.Рильського, Партизанській, виготовлено та встановлено пішохідний місток через р.Синявку (між вулицями Зарічна та Мічуріна). Проведено поточний ремонт клубу в с.Собатин.
Скільки ще залишилося зробити та, на що влада звертатиме увагу в першу чергу, які пункти із передвиборної програми виконають, а які так і залишаться звичайними словами на папері, судитимемо років через два.
У цілому, звіт про виконання перевиборної програми кандидата на посаду міського голови дивись у таблиці нижче.

Звіт про виконання
передвиборної програми кандидата на посаду міського голови
за 2010-2012 рр.

НАЙМЕНУВАННЯ ЗАХОДУ ПРИМІТКИ
У сфері економіки
- Створення додаткових і збереження існуючих робочих місць.
- Відновлення стабільної роботи промислових підприємств міста.
Надано допомогу у відновленні виробництва на «Біемме-Україна» (96 робочих місць), СП «Сандерс-Виноградів» (65 робочих місць)
 Виділення земельних ділянок для будівництва промислових об’єктів, торгівлі тощо переважно жителям міста. Виділяється по мірі надходження клопотань
Надання пільг по податкових платежах і зборах СГД, які створюють робочі місця, в межах чинного законодавства. Надаються по мірі надходження клопотань
Надання торгових місць на міському ринку переважно жителям Іршави. Частково дотримується
Ведення підприємницької діяльності за умови реєстрації в Іршавській ДПА, з метою збільшення надходжень до міського бюджету. Дотримується
Проведення відкритого тендеру з питань надання комунальних послуг м.Іршава з благоустрою, саночистці, теплопостачанню бюджетних установ та організацій. Всі послуги надаються комунальними підприємствами міста та пп Дешко О.І.

У сфері житлово-комунального господарства
Безперебійне водопостачання міста Не виконано
Капітальний ремонт всіх вулиць, реконструкція і відновлення вуличного освітлення, капремонт всіх тротуарів до 2012 року Частково виконано (вул.Шкільна, Чапаєва, Першотравнева, Українська ). Капремонт тротуарів не завершено (Реконструйовано по вул.Шевченка від Промінвестбанку до перехрестя на вул.М.Рильського;від райсуду до ДПА)
 Відновлення роботи існуючих каналізаційних мереж, зокрема по вул.Конституції. У розробці проект по вул.Конституції, Спортивній, Залізничній та Українській
Приведення в належний стан міських цвинтарів. Призначення відповідального за їх санітарний стан, опрацювання питання про зменшення оплати за надання ритуальних послуг. Частково виконано
Благоустрій житлових масивів по вулицях: Набережна, Шевченка, Шкільна, встановлення тут 3 дитмайданчків. Частково виконано по вул.Набережній, Шкільній. Не виконано по вул.Шевченка. Встановлено 5 дитмайданчиків.
Розробка техдокументації та приведення у належний стан міського парку, скверів біля «Промінвестбанку», готелю «Іршава». Новий сквер в районі Свято-Іллівської церкви, озеленення вулиць. Частково виконано. Не проводилися роботи по створенню скверу в районі Свято-Іллівського храму. Посаджено 300 саджанців сакури.
Облаштування на літній період міських пляжів у районі вулиці Набережна, міського парку, урочища «ставліш». Частково виконано
Освітлення під’їзних шляхів до культових споруд міста Виконано
Не допускати встановлення і будівництво розважальних закладів та рекламних щитів біля культових установ та кладовищ міста, перенесення біг-борду біля міського кладовища по вул.Білецькій. Дотримується
Реконструкція центрального мосту Виконано
Відновлення роботи фонтану в центрі міста.
Привести в належний стан громадські вбиральні в місті.
Фонтан не реконструйовано.
Іде виконання
 Ліквідація стихійних сміттєзвалищ у місті. Встановлення сміттєзбірників. Виконано
Проведення розчистки русла р.Синявки в районі вул.Зарічної, р.Іршавки біля міського парку. Виконано
Розчистка всіх потічків і стічних каналів уздовж вулиць міста Іршави. Частково виконано
Заборона будівництва на вільних площах в центрі міста та організація на них автостоянок. Іде виконання.
Встановлення світлофорів на перехресті в центрі міста. Побудовано кругову авторозв’язку в центрі міста. Світлофори не відновлено (заперечення ДАІ)

 У сфері будівництва та земельних питань
Завершити роботи по реконструкції дахів всіх багатоповерхівок міста. Іде виконання. На даний час реконструйовано 5 дахів. Завершення – у 2013 – 2014рр., в тому числі із застосуванням сучасних технологій.
Будівництво амфітеатру із легких конструкцій в районі міського парку.


Відновлення роботи кінотеатру «Дружба»
Розроблено проектні пропозиції. Вивчається громадська думка щодо доцільності будівництва амфітеатру.
Не виконано
Проведення роботи по розширенню меж міста спільно з РДА та райрадою. Роботи на початковій стадії
Підготовка відповідних матеріалів в органи внутрішніх справ щодо повернення виділених земельних ділянок із порушеннями чинного законодавства у власність міста. Іде виконання
Вжити заходи по припиненню вирубок лісу в межах міста. Подано відповідні клопотання в Держлісгосп, звернення до Іршавського РВ УМВС в Закарпатській області.
Будівництво локальних водопроводів або облаштування скважини для жителів, що не мають центрального водопостачання, зокрема вулиці: Першотравнева, Українська. Не виконано

У соціальній, духовно-культурній сфері і спорту
Повернути у власність міста дитсадок колишньої Ткацької фабрики, а при необхідності – побудувати новий. Виконано
Реконструкція ЗОШ№1, капремонт ЗОШ№2, міської гімназії. Не виконано
Покращення матеріально-технічного стану ЦРЛ. Не виконано
Окреме приміщення для Іршавської гімназії. Не виконано
Відкриття ВНЗ в місті. Не виконано
Надання допомоги пристарілим, одиноким громадянам міста, інвалідам, багатодітним і малозабезпеченим сім’ям. Виконується
Відкриття соціальної аптеки. Виконано
Відновлення роботи Іршавського телеканалу. Не виконано
Сприяння розвитку духовно-моральних цінностей, допомога релігійним громадам у ремонті та завершенні будівництва культових споруд і храмів. Виконується
Щорічно проводити ярмарки, фестивалі, концерти, конкурси. Виконується
Завершити будівництво стадіону, реконструювати стадіон в районі вулиці Першотравневої та спортмайданчики ЗОШ №1 і ДЮСШ. Виконується
Організувати тенісний корт в межах міста. Не виконано

Виконані роботи, які не передбачені програмою кандидата на посаду міського голови
Виготовлення і встановлення пішохідного мосту через р.Синявку, між вул.Зарічна та Мічуріна. Виконання за бюджетні кошти
Замінено вікна та двері ДНЗ №3. Така ж робота розпочата в ДНЗ№1 та ДНЗ№2.  
Відновлення бруківки по вул.І.Франка, М.Рильського,Партизанській.  
Проведено розчистку староріччя Іршавки.  
Встановлено три комплекти силових тренажерів  
Встановлення пам’ятника героям-чорнобильцям Виконання за спонсорські кошти
Створення скверу Ілошваїв  
Ремонт сходів Іршавського РБК  
Реконструкція центральної площі.
 
Виконання за частково спонсорські кошти
Встановлення системи відеонагляду в місті  
 

Додати коментар

До уваги коментаторів, на сайті забороняються:

  • Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади;
  • заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого конституцією України, законодавством України;
  • Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі, поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
  • Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
  • Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
  • Вживання нецензурної лексики;
  • Розміщення тексту рекламно-комерційного змісту;

У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил адміністрація сайту залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.
     

Захисний код
Оновити