Пам’яті жертв Голодомору

Опубліковано .


Наш календар переповнений різними знаковими датами та подіями. І є серед них день, який об’єднує всю Україну в смутку і скорботі. День, коли кожен свідомий громадянин знайде хвилину для того, щоб запалити свічку на знак пам’яті про мільйони людей, котрі в 1932-1933 роках помирали на рідних родючих землях голодною смертю.
 Тож учора іршавчани зібралися біля Пам’ятного хреста, щоб долучитися до всеукраїнської акції «Запали свічку» та помолитися за упокій душ померлих у часи Голодомору. Панахиду відслужили настоятель Свято-Іллівського православного храму отець Михаіл і настоятель храму Святого Василія Великого отець Василій. На мітингу-реквієм були присутні заступник голови РДА Микола Сочка, керуючий справами райради Євген Свириденко, заступник міського голови Іван Завидняк.
У ці сумні хвилини відлунням радості в душі відзивається те, що з кожним роком на цьому місці збирається все більша кількість людей. З кожним роком все більше молоді, школярів і навіть дошкільнят приводять сюди батьки. Це є свідченням того, що ця страшна трагедія живе у пам’яті старшого покоління і їхнім обов’язком є передати цю пам'ять своїм дітям.
Всі присутні поставили запалені свічки до підніжжя Хреста. І цей маленький вогонь є символом усвідомлення того болю і страждання, який припав на долю українців. І хоч Закарпаття не зазнало того вбивчого акту радянської влади, все ж Україна є єдиним цілим, ми є нацією. Тому страшні муки жителів інших регіонів знаходять справедливий відгук і у серцях закарпатців.

Додати коментар

До уваги коментаторів, на сайті забороняються:

  • Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади;
  • заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого конституцією України, законодавством України;
  • Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі, поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
  • Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
  • Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
  • Вживання нецензурної лексики;
  • Розміщення тексту рекламно-комерційного змісту;

У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил адміністрація сайту залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.
     

Захисний код
Оновити