Кілька нотаток із сесійного засідання

Опубліковано .

У п’ятницю, 30 листопада, у сесійній залі на спільне засідання зібралися депутати та члени виконкому Іршавської міської ради. На сесії був присутній і голова Іршавської РДА Василь Ковбаско. Приводом для спільних зборів стало питання про «Затвердження технічної документації з нормативно-грошової оцінки земель населеного пункту міста Іршави». На попередній сесії депутати прийняли рішення про замовлення техдокументації по нормативно-грошовій оцінці. Відповідно, Закарпатською регіональною філією ДП «Центр ДЗК» розроблений даний пакет документів. Згідно із цією документацією Іршаву поділено на чотири зони, в кожній з яких квадратний метр землі має іншу вартість. На сесію було запропоновано проект рішення, в якому першим пунктом є затвердження технічної документації по грошовій оцінці земель міста Іршави. Другим – вартість одного квадратного метра земель по економіко-планувальних зонах:
І зона – 82,11 грн/м2;
ІІ зона – 76,29 грн/м2;
ІІІ зона – 69,03 грн/м2;
ІV зона – 64,67 грн/м2.
Оскільки у присутніх не виникло жодних зауважень, то проект затвердили в цілому і одноголосно.
На розгляд депутатів було винесено і фінансові питання. Відтак, кошти у сумі 7030 грн., за одностайним схваленням депутатів, спрямовано на оплату проектної документації для будівництва мереж самопливної каналізації по частині вулиці Української. Також було затверджено ряд інших проектів рішень по бюджету.
Що стосується земельних питань, то всі вони попередньо опрацьовані профільною комісією. Тож подані проекти рішень сесією затверджені. Зокрема, про надання дозволу на виготовлення документації, що посвідчує право власності на земельні ділянки біля вже існуючих житлових будинків.
Про продовження строку дії договору оренди земельної ділянки на три роки за адресою площа Народна, б/н, громадянину Киніву М.М. Нагадуємо, що це питання відхилено минулою сесією. Тоді було обумовлено, що до його розгляду депутати повернуться після отримання відповіді із прокуратури щодо факту порушень законодавства під час виділення даної земельної ділянки та ведення будівництва на ній. Така інформація надіслана до міськвиконкому. Тож за результатами перевірки прокуратурою порушень не виявлено. Відповідно проект отримав позитивне схвалення серед депутатів.
У зв’язку із численними зверненнями міських жителів та відвідувачів сайту міської ради, на розгляд сесії було запропоновано проект рішення про встановлення пам’ятного знаку на Алеї слави Степану Жупанину, письменнику і педагогу, уродженцю міста Іршави.
Наприкінці засідання виступив голова РДА. Василь Васильович зауважив проблемні питання, які є в районі. Зокрема, поганенька матеріальна база медицини та освіти, дуже погані дороги і найнижча заробітна плата в області. Очільник району відмітив: «Я вбачаю свою роботу у тому, щоб зробити щось одне для кожного села. Тобто по-справедливості – краще кожному сорочку, ніж одному дублянку».
Звісно депутати не упустили нагоди та висловили свої найболючіші проблеми. Уже традиційно першим до районного керівництва іршавчани ставлять питання про земельні ділянки. І так само традиційно отримують відповідь, що все буде робитися за законодавством, що при поділі будуть враховані заяви тих громадян, які подала міська рада, що земельні ділянки треба дати і районним депутатам тощо. Але вніс голова адміністрації і новий пункт, мовляв, – «За законом – землі або міськради, або адміністрації, але я кажу ділити по-християнськи», – це, по-перше. І, по-друге, каже, що може і не так треба тих ділянок людям, як весь цей шум навколо них, не що інше, як моральна чи психологічна тривожність, бо діти ростуть, будуватися треба.
Чесно кажучи, така відповідь не надто втішила присутніх, бо знову нічого конкретного, знову вода в ступі товчеться, як-то кажуть, і на цьому все.
А на завершення «земельної» дискусії голова адміністрації відверто зауважив, що не готовий відповісти на це питання. Тож запропонував розпочати роботу над ним разом із представниками міськради, головою райради, юристами із спеціалістами і земельних питань.
Також член виконкому звернувся до керівника району із питання про виділення хоч якихось коштів із району на ремонт дороги у Собатині. Втім, Василь Васильович каже, що є набагато гірші автошляхи ніж цей. І це правда, бо в цьому році тут частково ямковий ремонт проведено. Лиш правдою є і те, що ця дорога у підпорядкування облавтодору, а ремонтувалася за кошти підприємця. На що голова РДА відповів: «Не важливо чия це власність, у районі ми один одному повинні помагати».

Ознайомитись з повним текстом рішення.

Додати коментар

До уваги коментаторів, на сайті забороняються:

  • Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади;
  • заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого конституцією України, законодавством України;
  • Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі, поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
  • Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
  • Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
  • Вживання нецензурної лексики;
  • Розміщення тексту рекламно-комерційного змісту;

У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил адміністрація сайту залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.
     

Захисний код
Оновити