ЗАПИТУЙТЕ – ВІДПОВІДАЄМО

Опубліковано .

Шановні читачі, традиційно відповідаємо на питання, які найбільше цікавлять жителів міста.
Ви можете залишити їх у коментарях на офіційному сайті міської ради або ж висловити за телефоном 096-744-43-63.
1. Чи будуть у 2013 році проводити ремонт бічних вулиць (Локоти, Залізнична, Коцюбинського і т.д.), реконструювати фонтан і площу навколо нього, проводити благоустрій паркових зон, освітлювати кругову розв’язку в центрі?
Наразі міськвиконкомом спільно із депутатським корпусом міськради розроблено і затверджено Програму соціально-економічного розвитку міста на 2013 рік. У розділі «утримання шляхової та вуличної інфраструктури» три вищевказані вулиці заплановані на капітальний ремонт. Також заплановано провести ремонт вулиць відповідно до їх дорожнього покриття, тобто, щебеневий ремонт, поточний ямковий, гравійно-щебеневий та гравійний. Детальна інформація в матеріалі «Депутати затвердили бюджет міста» від 11 січня 2013 року (http://rada.irshava.info/263.html).
У план закладено і відновлення роботи фонтану. Втім, ця робота буде виконана за наявності коштів.
Щодо підсвітки кругової авторозв’язки, то у міськвиконкомі розглядають варіанти виконання світлової ілюмінації на транспортному кругові у центрі.
2. Чому до роботи по утилізації сміття не залучають компанії, які спеціалізуються на цьому? Чому у районі немає сміттєпереробного заводу?
З боку колишніх керівників району було багато спроб вирішити проблему збору та утилізації побутових відходів у районі. Але і до сьогодні жодних конкретних результатів.
Уже неодноразово, у засобах масової інформації, як районних, міських, так і обласних, йшлося про те, що на території Іршавського району вже розгорнула діяльність закордонна компанія, яка спеціалізується на зборі та утилізації твердих побутових відходів. Інформували про те, що на сміттєзвалищі біля Дубрівки, буде поставлено сортувальні лінії і відходи, що не піддаються переробці утилізуватимуть, будуючи для цього спеціальні касети. Всім цим, а також збором сміття на території іршавщини, повинна займатися компанія із сусідньої Словаччини.
Втім, реальних зрушень не спостерігається. Тож це питання до сьогодні лишається відкритим. Крім цього, 19 листопада 2012 року на зустрічі із головами сільських рад району, народний депутат України Віктор Балога запропонував розпочати співпрацю із австрійською компанією AVE, яка спеціалізується на зборі та утилізації сміття.
Ця організація на теренах Закарпаття показала себе непогано. Зокрема, її послугами користуються у Виноградівському та Мукачівському районах. А наприкінці минулого року і в обласному центрі – Ужгороді. Однак у районі цей варіант не розглядався. Мотивували це тим, що дуже скоро вищезгадана словацька компанія розпочне тут роботу.
3. Чому із приміщення міської ради РАЦС перенесли в будівлю районної лікарні?
Таку зміну розміщення РАЦСу в Іршаві ініціював начальник головного управління юстиції обласної державної адміністрації Петро Ільницький. Міська рада категорично заперечувала і депутатський корпус направив звернення до керівництва області та району, головного управління юстиції ОДА, із клопотанням не проводити подібні зміни, оскільки проведено капітальний ремонт площі перед адмінбудівлею, що є гарним естетичним доповненням під час урочистих подій. Також були звернення наречених про те, що у випадку зміни місця дислокації РАЦСу, церемонія реєстрації шлюбу відбуватиметься біля паталогоанатомічного відділення районної лікарні. Крім того, міськрада взяла на себе зобов’язання сплачувати 50% за компослуги у залі урочистих подій.
Втім, керівництво відомства знехтувало проханнями іршавчан.
Наприкінці минулого року міський голова зустрівся з начальником відділу ДРАЦСу головного управління юстиції області Ельвірою Леско. Зважаючи на домовленість голови РДА Василя Ковбаско та Петра Ільницького, мером було запропоновано повернути РАЦС у міськраду. Але відповідь була категорично негативною. Єдиним позитивним фактом у цій справі є те, що в процесі розмови пані Ельвіра Леско погодилася, щоб урочиста реєстрація шлюбу проводилася в актовій залі міської ради.
На прохання міськвиконкому, народний депутат України Віктор Балога допомагає із проведенням ремонту цього приміщення.
4. Чому не встановлять ліхтарі на вул . Шкільній?
По цій вулиці проведено вуличне освітлення, тому важко зрозуміти про що йдеться.
Просимо Вас звернутися за телефоном 096-744-43-63, для того щоб уточнити місце встановлення додаткових світильників.
5. Чи якось вирішується питання переносу автобусної зупинки з вул. Білецької? Прийнято рішення про облаштування автобусної зупинки по вулиці Білецькій біля скверу (поблизу готелю «Іршава»). Наразі з цього питання у міськвиконкомі чекають погодження, яке повинно надати відділення ДАІ Іршавського району.
6. Чи буде проводитися робота по будівництву каналізаційних мереж міста?
У 2013 році заплановано відновити роботу каналізаційної мережі по вул.Конституції, розробити проект та побудувати каналізаційну мережу по частині вулиць Українська, Залізнична і, можливо, Фізкультурна.
Також планується продовження робіт по будівництву водопроводу на вул.Л.Українки, реконструкція водопровідної мережі по вулицях Беляєва, Тітова, Робоча, Партизанська, пров.Партизанський.
7. Чи реально втілити в життя Програму соціально-економічного розвитку міста на 2013 рік?
Це питання справедливо ставлять жителі міста. Адже кожен тверезо мислячий громадянин розуміє, що тут закладено великий обсяг робіт. Від звичайного благоустрою територій, що включає в себе банальну обрізку дерев, до будівництва водопроводу чи каналізаційної мережі. До всього ще й більшість із цих робіт не можна розпочинати без відповідної документації (проекти, експертизи, дозволи тощо).
Але в будь-якому разі такий план повинен бути. Бо якщо просто «сидіти і боятися» того, як багато роботи, то жодного результату не буде. Якщо не вдасться виконати все – від першого і до останнього пункту – то частину з них гарантовано можливо втілити в життя. Для цього треба мати бажання, чітке розуміння того, що потребує негайного вирішення, а що треба відкласти на пізніше. Необхідно мати достатньо сили і терпіння, щоб у доволі непростий економічний період, зуміти реалізувати бодай якусь частину цього плану.
І, чесно кажучи, додає віри у здійснення задумів минулорічний досвід. Адже більшість пунктів такої ж Програми 2011-2012 років виконати все ж вдалося. Та давати якісь прогнози – річ невдячна, бо ж «курчат по осені лічать».

Додати коментар

До уваги коментаторів, на сайті забороняються:

  • Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади;
  • заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого конституцією України, законодавством України;
  • Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі, поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
  • Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
  • Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
  • Вживання нецензурної лексики;
  • Розміщення тексту рекламно-комерційного змісту;

У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил адміністрація сайту залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.
     

Захисний код
Оновити

Коментарі   

 
0 # іван 20.01.2013, 23:10
Ба чому нико нич не звідать? А позаочі такі усі начальникы!!!
Відповісти
 
 
-1 # месний 22.01.2013, 11:30
Хотів би звернутися до міської влади. Чому дозволяється полювання в безпосередній близькості від міста? Наведу приклад у неділю біля синявки ( в кінці вул. залізнична) зупинилися 2 машини, людей було десь 4-5 із рушницями і собаками. Напевно полювали на фазанів або зайців. Звук пострілів було дуже добре чути як і їх самих, між пострілами і останніми будинками не було і 500 метрів. Хто дав дозвіл на полювання у такій близькості від міста? А якби в той час гуляли прості люди і куля попала би у людину? Треба заборонити використання вогнепальної зброї у межах міста і полювання околицях (1-2 км від останнього будинку у приміській зоні).
Відповісти
 
 
+5 # Іван Костик 22.01.2013, 17:00
Наскільки я знаю Міська Рада невповноважена давати дозвіл на охоту, цим займається УТМР, як відомо сезон полювання закінчився 31 грудня.... Тут потрібно користуватись фото-відео записуючую технікую і звертатися в правохоронні органи!
Відповісти