Віктор Балога спілкувався із жителями Іршавського району

Опубліковано .


Учора народний депутат України Віктор Балога провів особистий прийом громадян у Іршаві. Загалом, поспілкуватися із Віктором Івановичем прийшло понад 150 мешканців району.
Більшість із цих людей наважилися просити сприяння і допомоги у лікуванні своїх близьких. Адже дуже часто люди помирають тому що сьогодні, у прямому розумінні, «ціна життя» буває надто високою. А коли йдеться про дитячі хвороби, то батьки вдаються на будь-які способи, щоб вилікувати, врятувати а, в крайньому разі, полегшити страждання своєї дитини. «Сьогодні ж найбільшою проблемою є те, що влада не може задовольнити конституційне право кожного громадянина на безкоштовну медицину», - зауважує політик.


Тому подібні зустрічі дають суттєві сподівання на покращення матеріального становища у тих сім’ях, де це дійсно необхідно; вселяють надію на одужання людей. Адже із розмов, які звучать на зустрічі, зрозуміло, що цей прийом – не проста формальність, яку треба виконати, а реальне бажання допомагати людям.
Із кожним, хто прийшов на зустріч не велася звичайна ділова бесіда, а для кожної мами, бабусі, чоловіка Віктор Іванович знайшов потрібне слово, а воно іноді також має цілющі властивості. По правді, іноді навіть здавалося, що депутат більше хоче допомогти, ніж у нього просять. Зокрема, найбільше врізалося у пам'ять ситуація з хлопчиком, який втратив слух. Його мама просила фінансової допомоги для придбання слухового апарату, натомість Віктор Балога запропонував прооперувати дитину, що дасть змогу відновити слух.
Цікаво було спостерігати і за манерою поведінки народного депутата. Здалося, що кожну історію він пропустив через себе, пережив, змоделював і відразу ж запропонував вихід із положення. У всіх ситуаціях допомога з його боку надавалась по максимуму. Це не звичайне замилювання очей – це реальне розуміння того, що ніхто не прийшов сюди просто так, більшість із цих людей життя втиснуло в такі рамки, котрі у певні моменти перекривають кисень. І саме для них ця зустріч – остання надія.
По допомогу до народного депутата звернулася жителька села Загаття. Бабуся двох хлопчиків, яких спіткала жахлива трагедія – обоє стали інвалідами, вони не мають змоги пересуватися самостійно – просила не стільки матеріальної підтримки, скільки поради. Бо каже, вже замучилася пошуками клініки, котра б взялася допомагати. Одну таку установу знайшли в Ізраїлі. Аналогічним закладом на Україні є інститут нейрохірургії ім.академіка П.Ромоданова, що у Києві. „Якщо є можливість допомогти – ми зробимо все, щоб діти знову стали на ноги”, – відмітив Віктор Іванович.
Жінка з Арданова звернулася із проханням допомогти її дочці. Після ДТП дівчинка втратила зір на одне око. З боку політика було відмічено, що безумовно тут потрібне системне лікування, і він готовий у цьому допомагати.
Із надією на одужання своєї дочки вийшли і мама, що прийшла на зустріч з Ільниці. Її дитина потребує реабілітації в Міжнародній клініці відновного лікування, що у Трускавці. А для цього потрібні не малі кошти.
Чоловік, дружина якого померла, залишився із сімома дітьми на руках. Найменшій дитинці всього лиш два рочки. Зараз багатодітний тато знаходиться у декретній відпустці. Але тих коштів, які отримує, катастрофічно не вистачає на всі потреби. Працювати поки що не може, оскільки немає на кого залишити своє чадо. Тому і звернувся до народного депутата за підтримкою.
Також чимало звернень від жителів іршавщини стосуються об’єктів соціальної сфери: школи, дитячі садки, сільські клуби, амбулаторії. Турбує жителів району і незадовільний стан доріг. Питання ремонту автошляхів піднімали мешканці сіл Загаття, Негрово, Брід.
Віктор Балога ще раз пообіцяв виконати все, що обіцяв до виборів, бо вважає це своїм обов’язком. Крім того, майже всі проблемні точки із цієї сфери закладені в угоди, які підписані між народним депутатом та головами сільських рад району. І робота над ними вже розпочата.
Прихожани різних конфесій прийшли до Віктора Івановича із проханням допомогти у реконструкції чи добудові церков у селі.
Що стосується жителів міста, то за матеріальною допомогою до народного депутата звернулося до десятка інвалідів та малозабезпечених людей.
Також іршавці не упустили можливості та підняли наболіле питання із поділом земельних ділянок в урочищах Летище і Ставліш. Звернулися саме ті жителі, котрі 15 – 20 років тому написали заяви на отримання землі під забудову, а досі її не отримали. І саме на це звернення нардеп відреагував досить жорстко. Аргументував: «Я вбачаю в цьому корупцію. Тому з мого боку буде направлено звернення до голови РДА та прокурора області». І продовжив: «У нас достатньо землі, у нас хороша демографічна ситуація, люди просто хочуть жити. А влада штучно гальмує процес розподілу земельних ділянок».
Із складними питаннями зверталися і жителі Лисичева. Вони прийшли разом із сільським головою та просили допомоги по реконструкції лінії електропередач в урочищі Даниця, будівництву нової школи та берегоукріпленню, бо кілька будинків лишилися за 10-15 метрів до річки. Для укріплення берегових ліній у сільської ради є проектна документація на суму близько 2 мільйонів гривень. Фінансування передбачено із протипаводкової програми «Тиса». Але на цей рік для проведення таких робіт кошти бюджетом не передбачені. Та все рівно залишати це у тому стані, що є сьогодні не можна. Тому Віктор Іванович дав доручення проаналізувати всі ці питання, а в кінці місяця особисто у Лисичеві знайти варіанти їх вирішення.
Загалом, усі озвучені запитання та проблеми народний депутат взяв на особистий контроль, а по-можливості, деякі з них вирішував на місці.
Слід відмітити, що прийом проходив не надто офіційно, без зайвого пафосу. На цій зустрічі були чітко розставлені пріоритети. І основна увага приділялася проблемам, з якими приходили громадяни, та всім способам їх вирішення. Окрім кінцевого рішення, як допомогти у конкретній ситуації, народний депутат завжди підтримує ще й морально. Та зауважує, - «Якщо людина написала заяву на ім’я народного депутата чи звернулася особисто, то він зобов’язаний прийняти звернення та відстоювати інтереси громадян. І наразі це є моїм головним завданням, як такого, що обраний народом».

Додати коментар

До уваги коментаторів, на сайті забороняються:

  • Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади;
  • заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого конституцією України, законодавством України;
  • Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі, поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
  • Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
  • Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
  • Вживання нецензурної лексики;
  • Розміщення тексту рекламно-комерційного змісту;

У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил адміністрація сайту залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.
     

Захисний код
Оновити