Перший паводок Іршава пережила без значних підтоплень і збитків

Опубліковано .


Цими вихідними, затамувавши подих, Іршава спостерігала, як у обох річках – Іршавці та Синявці – піднімалася вода. Окрім дощу, який не припинявся майже 48 годин, були сильні пориви вітру. Маючи гіркий досвід далеких 1998 та 2001 років, суботні зливи змусили добряче понервувати іршавців.
Але дякувати Богу, поки що ситуація стабілізувалася, все минулося і, до речі, негода не наробила біди. Втім, таке твердження прийнятне лише для міста, а от у районі ситуація не настільки позитивна. Адже випадки підтоплення зафіксовані у селах Кам’янське, Сільце, Вільхівка.

Щодо Іршави, то протипаводкова робота минулого та позаминулого років дала певні результати. Адже, річка Синявка, в районі вулиці Мічуріна, при такій же кількості опадів виходила із берегів та підтоплювала будинки, що розташовані на березі. Цього разу тамтешні жителі із полегшенням зітхають, кажучи, що рівень води в річці значно підвищився, але конструкції берегоукріплення виконали свою функцію – резерв наповнюваності річки залишався ще близько одного метра.
Та на жаль, все ж лишаються проблемні ділянки річки. Зокрема, навпроти кладовища по вул.Білецькій, у неділю частина території була затоплена. У такій же ситуації міг опинитися і відрізок центральної дороги біля Іршавської філії Райавтодору, але лихо оминуло це місце лиш тому, що напередодні був відремонтований зворотний клапан (затвор), який є самодіючим та забезпечив потік води лише в одному напрямку.
Наша Іршавка також шкоди не завдала тим, хто розмістив будинки на її берегах. І жителі Першотравневої цей паводок пережили спокійно, кажуть: «Плавати не довелося, як зазвичай при такій воді». Зумовлено це тим, що у минулому році було розчищено староріччя, яке обігнуло міський парк. Це дало можливість зменшити навантаження на основне русло Іршавки. Також були проведені певні роботи по розчищенню основного русла, зокрема підгортання берегів.
Але перший паводок показав кілька недопрацювань у роботі по захисту берегових ліній та прибережних територій. Зокрема, на обвідному руслі, при в’їзді на територію Свято-Іллівської церкви, залишився місток, в основі якого залізобетонна труба діаметром більше одного метра. Вона не може пропустити всю масу води, а окрім цього потік приніс купу сміття, яке ще більше перекрило прохідність дощових вод. Саме тому частина подвір’я храму була підтоплена. Довелося миттєво реагувати, аби вода не добралася до будівлі. За допомогою спецтехніки було розчищено канаву та відновлено прохідність води.
В будь-якому разі, це є тривожним сигналом і при першій можливості необхідно розпочинати роботу і завершити будівництво нового транспортного мосту, який відкриє проїзд до церкви, і демонтувати старий міст, який створює штучний бар’єр великим потокам води. Ще однією проблемною точкою на Іршавці є територія біля СП «Сандерс-Іршава».
Крім цього, минулі два дні показали, що необхідно активізувати роботу КП «Тепло-Місто» по очищенню каналізаційних стоків на центральних дорогах. Особливу увагу комунальникам слід звернути на відрізок дороги по вул.Шевченка від райпрокуратури до РЕМу, де під час сильних опадів збирається вода.
Також жителям приватного сектору треба спостерігати за станом потічків та каналів біля приватних будинків. Адже навіть незначне їх засмічення дає негативні наслідки.
Звісно ж, результат на сьогодні є, і досить непоганий для міста. Але це не дає привід для особливих радощів, бо паводок, який пройшов вихідними, на щастя не досяг максимального рівня.  Ніхто не може прогнозувати якою буде ситуація і як поведуть себе обидві ріки, у випадку, коли рівень води буде вищий.

Додати коментар

До уваги коментаторів, на сайті забороняються:

  • Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади;
  • заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого конституцією України, законодавством України;
  • Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі, поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
  • Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
  • Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
  • Вживання нецензурної лексики;
  • Розміщення тексту рекламно-комерційного змісту;

У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил адміністрація сайту залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.
     

Захисний код
Оновити