Що головне: пошук причини чи способу вирішення проблеми?

Опубліковано .


На сьогодні двома основними завданнями по житловому фонду є ремонт інженерних мереж підвальних приміщень та капітальний ремонт дахів на міських багатоповерхівках. Обидві доволі складні з точки зору фінансування. Адже, щоб зробити капітальний ремонт даху (шатровий дах) на одній міській висотці необхідно більше 400 тисяч гривень. Таким чином, за один рік можливо відремонтувати дахи не більше ніж на двох будинках.

Зважаючи на це, у міськвиконкомі вирішили шукати шляхи здешевлення робіт. Нещодавно, на зустрічі з архітекторами альтернативним стало рішення робити не шатрові дахи, а плоскі. За словами фахівців, основним матеріалом повинен стати евроруберойд – полімерно-бітумний покрівельний матеріал. Його використання дозволить у кілька разів знизити витрату коштів, адже якщо використовувати цей матеріал, то орієнтовна вартість заміни покрівлі на одному будинку коштуватиме близько 50-60 тисяч гривень. Відповідно протягом року можна відремонтувати дахи 7, 8 будинків.
Таким чином, було прийнято рішення про початок розробки проекту для капітального ремонту даху евроруберойдом будинків № 54-56 по вулиці Шевченка та вулиці Набережній, №2.
Крім цього, Іршавський РБКП «Агробуд» розробляє проект для заміни дахів на будинках, які практично в аварійному стані – вул.Волошина, 22 та вул.Пушкіна, 24.
За словами комунальників у житловому фонді міста нараховується 72 багатоквартирні будинки майже всі потребують ремонту. Але найтривожнішим є той факт, що навіть об’єкти, ремонт яких проводився трохи більше 10-ти років тому, на сьогодні вже знову потребують відновлення. Зокрема, це будинок №7 по вул.Набережна, де шатровий дах вкритий черепицею. Покрівля тут майже всюди пошкоджена і мешканці скаржаться, що під час дощів вода протікає чи не у кожну квартиру.
Відтак, не менш важливими є похідні нюанси під час відновлення покрівель. Адже, як ми інформували на одному із будинків по вулиці Набережній, на відновленому даху обірвалися снігозатримувачі, які просто звисають над головами перехожих, а про основну їх функцію уже і не йдеться. Як з’ясувалося, капітальний ремонт проведений ВАТ Іршавським М ПМК ще в 2009 році. І хоча фахівці стверджують, що ніякої загрози для життя перехожих ці звисаючі конструкції не несуть, ремонт підрядник повинен провести у найкоротший термін.
Ще одним важливим фактором є якісна водостічна система, яка повинна бути змонтована під час ремонтних робіт на дахах будинків. Позаяк, її відсутність негативно впливає не лише на внутрішній, а й на зовнішній стан та вигляд будівель. Така проблема зараз торкнулася мешканців багатоквартирного будинку по вул.Шкільній. Один із жителів скаржиться , що під час дощів у його квартирі капає зі стелі у добудованому мансардному приміщенні. Причиною цього є відсутність водостічної труби. На даху лише щось схоже на ринву, з якої витікає вода, заливає стіну, в тому числі і зовнішню частину мансардного приміщення. Мешканці одного з під’їздів першого поверху власними силами закріпили та трошки відновили водостічні труби біля своїх квартир, щоб не опиниться у такій ситуації, як їхні сусіди. Досить велика площа штукатурки потемніла та місцями обвалюється від великої кількості вологи.
Тож, якщо спроба ремонту дахів на багатоповерхівках евроруберойдом виявиться вдалою, то у цьому році можливо вдасться продовжити такі роботи. І частину коштів, яку вдасться зекономити, можна використати на встановлення якісної водостічної системи, відновлення електромережі, яка також часто псується від надмірної кількості вологи, а також уберегти жителів багатоквартирних будинків від небажаних пошкоджень та руйнувань у оселях.

Додати коментар

До уваги коментаторів, на сайті забороняються:

  • Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади;
  • заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого конституцією України, законодавством України;
  • Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі, поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
  • Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
  • Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
  • Вживання нецензурної лексики;
  • Розміщення тексту рекламно-комерційного змісту;

У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил адміністрація сайту залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.
     

Захисний код
Оновити

Коментарі   

 
+2 # Я 07.02.2013, 21:31
Ідея чудова для економії міста і для жителів також!Треба було давно такі дахи будувати!
Відповісти