До нового навчального року Іршавська ЗОШ №1 може значно покращити свій матеріально-технічний стан

Опубліковано .


Освіта, медицина, культура – основні галузі соціальної сфери, які «живуть» на фінансових утриманнях із державного бюджету. Але утримувати на відповідному рівні школи, дитсадки, райлікарню тощо сьогодні досить складно. Окрім того, що обладнання та матеріальне забезпечення не оновлювалося кілька десятків років ще і більшість будівель цих установ ніколи не бачили капітального ремонту.

Тож зараз, коли дедалі гостріше постає питання про бодай якийсь ремонт, а коштів катастрофічно не вистачає, єдиним виходом залишається впровадження проектів, що фінансуються із державних програм або закордонними організаціями.

Так, у районі та області ряд закладів освіти і медицини модернізують за кошти отримані від Кіотського протоколу. Зокрема, саме так на Іршавщині в селі Приборжавське у минулому році реконструювали школу. Хоча, голова Іршавської райради Станіслав Сухан зауважує, що районне керівництво покладало надії на те, що отримає цей транш Іршавська загальноосвітня школа №1. «Адже тут просто жахлива матеріальна база, а ця школа є обличчям району. Наприклад, у минулому році 13 заходів обласного управління освіти проводилося на базі нашої першої школи», - констатує Станіслав Васильович. - «Матеріальний стан школи повинен відповідати фаховому рівню вчителів, високим показникам у підготовці учнів», - продовжує керівник.
Тож зважаючи на те, що за ПРОООНівські кошти покращували стан школи у сусідньому  селі,  цього року районне керівництво розпочало пошуки інших шляхів вирішення проблем, які є в одній із міських шкіл. Про це вже давно велася мова між очільниками району та міста.
Адже парадоксально, що маючи у місті школу та лікарню, використати хоч копійку на їх ремонт міська рада не має права. Тож за цю справу взялася  районна рада.
Відтак, було прийнято рішення про максимальне спрямування коштів, які закладені в бюджеті на капітальне будівництво і реконструкцію освітніх об’єктів, для ремонту загальноосвітньої школи №1. Наразі йдеться про більше 1 мільйона гривень. За словами голови райради, у першу чергу передбачено заміну даху по всій площі. Якщо ж кошти залишаться, то планується реалізація першочергових кроків по енергозбереженню – заміна вікон та дверей, а також утеплення фасаду будівлі.
У планах до кінця навчального року завершити підготовку всіх необхідних документів, з тим, щоб протягом літніх канікул провести роботи, а до першого вересня подарувати учням та вчителям відремонтовану школу.
Проблемним питанням є і огорожа біля освітнього закладу, а точніше її відсутність. Станіслав Васильович підкреслює, що про це велася мова із керівництвом міста. Тож імовірно це вирішуватимуть спільними зусиллями.
Хоча організувати допомогу не так просто, адже, як зазначалося вище, чи то міська, чи то районна рада, може фінансувати лиш ті об’єкти, балансоутримувачами яких є. У протилежному випадку фінансова підтримка заборонена законодавством України. Наглядний приклад – реконструкція тротуарів. У минулому році міськвиконкомом відремонтовано пішохідні зони та проїжджу частину біля школи №1, втім переступити за поріг на територію освітнього закладу – порушення закону.
Як відмічає директор школи Павло Антосяк, стан будівлі й справді потребує покращення. І якщо ремонт класних приміщень чи коридорів частково можна провести власними силами, то виконати такі масштабні роботи, як ремонт даху, чи встановлення вікон, або ж штукатурку фасадів, безумовно, не під силу – тут необхідна підтримка із боку держави.
Павло Іванович підкреслює і те, що батьківський комітет підтримує всі ініціативи дирекції та колективу. Таким чином, вже замінено панелі у кількох класних приміщеннях, такі ж роботи заплановано провести в коридорах на першому поверсі. Більшість класів обладнано інтерактивними комплектами, що також заслуга спонсорів та батьків.
На стадії завершення сьогодні ремонт душової кімнати. Тут вже встановлено бойлери для підігріву води, стіни облицьовані плиткою. Найближчими днями запланували встановити панелі і це приміщення можна вводити в експлуатацію. Директор відмічає, що і з цим допоміг народний депутат України Павло Балога.
У розмові, керівник освітнього закладу зауважує і те, що є ряд інших проблем, про вирішення яких, поки що навіть не йдеться. Це, в першу чергу, добудова приміщення для типової шкільної їдальні. Оскільки зараз у ЗОШ №1 гаряче харчування організовано у актовій залі школи.
Крім того, заняття учнів початкової школи (1-4 класи) повинні проводитися в окремих корпусах. На сьогодні зробити подібне можна лише для 1-го класу (корпус через дорогу), для ще трьох класів знову брак приміщень.
Не в кращому стані і внутрішнє подвір’я школи. Бруківка, встановлена півстоліття тому, місцями просіла, тому її необхідно виймати та встановлювати на 10-15 сантиметрів вище. Щось подібне, у минулому році зроблено силами техпрацівників ЗОШ №1 на кількох квадратних метрах біля центрального входу.
«Роботи і проблем у нас багато, але радує те, що у питанні покращення матеріально-технічної бази нашої школи є велика підтримка з боку влади, взаєморозуміння вчителів із батьками та допомога спонсорів. І, очевидно, сьогодні лиш злагоджена робота всіх може дати ті позитивні результати, яких необхідно досягнути для покращення умов навчального процесу», - каже директор.
Якщо все задумане, що стосується загальноосвітньої школи №1, а також Проект «Через енергію надихаємо майбутні покоління», який передбачає реконструкцію дошкільного навчального закладу №1 (фінансується Євросоюзом), вдасться виконати, то до кінця року Іршава отримає два прекрасні освітні заклади.
А нам залишається лише чекати практичного втілення усіх цих планів.

Додати коментар

До уваги коментаторів, на сайті забороняються:

  • Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади;
  • заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого конституцією України, законодавством України;
  • Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі, поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
  • Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
  • Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
  • Вживання нецензурної лексики;
  • Розміщення тексту рекламно-комерційного змісту;

У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил адміністрація сайту залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.
     

Захисний код
Оновити