«А роки летять, мов кулі…» (Василь Кузан).

Опубліковано .

Поет з Іршавщини відзначив 50-річчя в Ужгороді


28 лютого, у читальній залі Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки, ювілейна дата письменника, поета, журналіста, члена Закарпатської організації Національної спілки письменників України Василя Кузана зібрала шанувальників творчості , колег «по цеху», знайомих і друзів, а також представників влади та ЗМІ.

Серед присутніх на святковому творчому вечорі були: керуючий справами виконавчого апарату Закарпатської облради Михайло Попович, Іршавський міський голова Степан Бобик, Перший Секретар Генконсульства Словаччини Олександр Шкурла, професор Сергій Федака, поет Мирослав Дочинець, поет Михайло Рошко, народний артист України Петро Матій, а також автор картин для обкладинок книг Василя Кузана, художник Юрій Боднар та інші.
Василь Густі, голова Закарпатської організації Національної спілки письменників України, справедливо називає ювіляра «Найактивнішим, найперспективнішим поетом». Адже бачив його творчий ріст і розвиток від самого початку і до нинішнього пам’ятного дня. Бачив увесь шлях, – «Від молодого, талановитого юного поета до справжнього майстра художнього слова», – вірші якого читають та люблять не лише на теренах України, а й за кордоном. Підтвердженням цьому є дві книги – українсько-словацька та українсько-польська. Крім того, багато поезій перекладені на російську, німецьку, угорську, англійську та інші мови. Після 28-ми років на ниві української літератури автор має 15 книг, багато публіцистики, прози та поезії опубліковано у журнальних виданнях.
Як відомо, близько ста пісень іменинника виконують народні артисти України Степан Гіга ("Голос Карпат", "Сон"), Іван Попович, Валентина Степова, Ярослав Музика, Микола Свидюк та інші.
А на творчому вечорі народний артист України Петро Матій порадував присутніх кількома творами ювіляра покладеними на музику. Ніжну і чарівну мелодію скрипки гостям подарували: заслужений працівник культури Сергій Голубокий із колективом Іршавської дитячої школи мистецтв.
Також відбулася, обіцяна напередодні, прем’єра пісні «Василі» (цей вірш увійшов до збірки В.Кузана «12:12:12») у виконанні Аліни Поляк.
«Василь Кузан для Іршавщини є діамантом», - каже голова спілки художників Закарпаття Борис Кузьма. На сьогодні він витончений і добірний. Але передувала цьому велика праця над вдосконаленням тих, Богом подарованих граней таланту, котрі живуть глибоко в душі Василя Кузана. Це, ті властиві митцеві вміння передати емоції, вилити переживання, чуттєво відтворити образи і, у кількох рядках, лаконічно, стримано і по-філософськи передати глибину прожитого.
І, напевно, найбільше притягує до його поезій те, що вони переповнені життєвістю. Дуже часто читач відчуває, що це не видумані герої – це щось близьке, витончено передане словом, щось таке, що йде від душі, від серця, чому нерідко раціональне пояснення знайти важко.
Розпочав свій вечір Василь Кузан із поезії «Поети помирають рано…», але оптимістично зауважив, що залишати поезію не збирається і працюватиме в тому ж дусі, що і до 50-ти. А такий ювілей і зовсім не рубіж, це просто пристань, коли треба зупинитися, але лише на мить; оглянутися, проаналізувати життя та мудро і впевнено йти вперед; іти і творити для своїх читачів.
Тим паче стимулів для цього вдосталь: по-перше, «Відзнака за розвиток регіону» за спільним розпорядженням голови ОДА та голови облради, яку вручив Михайло Попович; по-друге, грамота від Національної спілки письменників України; по-третє, і найважливіше - визнання та любов читача.
Не обійшовся творчий вечір без сюрпризів. Василь Кузан представив присутнім своє чергове творіння – книжка під назвою «Пірсинг» днями вийшла у видавництві «Мистецька лінія». До збірки увійшли кількарядкові мініатюри.
А разом із директором «Видавництва Закарпаття» натякнули присутнім, що до кінця року ще одна збірка знайде свого читача. Втім, назву та інші деталі залишили у таємниці, а гостям лише показали картину з-під пензля Юрія Боднаря, яка прикрасить обкладинку нового видання.
Тож чекаємо нових поезій від шановного ювіляра і щиро бажаємо творчих звершень, натхнення та любові читачів.

Додати коментар

До уваги коментаторів, на сайті забороняються:

  • Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади;
  • заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого конституцією України, законодавством України;
  • Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі, поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
  • Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
  • Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
  • Вживання нецензурної лексики;
  • Розміщення тексту рекламно-комерційного змісту;

У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил адміністрація сайту залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.
     

Захисний код
Оновити