Інтерв'ю газеті «Новини Закарпаття»

Опубліковано .

«В інтересах іршави ми йдемо на співпрацю з усіма політиками, які хочуть нам допомогти»

Степан Бобик народився 1953 року у місті Іршава. Закінчив Львівський електротехнікум зв'язку, Івано-Франківський інститут нафти і газу, Одеську ВПШ. Працював на заводі "Іршавремверстат", філії Ризького електромеханічного заводу, Закарпатському заводі вузлів і деталей мастильного обладнання, Довжанському лісокомбінаті. З 1990 р. - голова Іршавської міської ради. З 10.1996 р. по 06.1998 р. - голова Іршавської райдержадміністрації. З 1998 р. – голова Іршавської райради. Був політиком, радником, кандидатом у народні депутати. І з минулої осені – тобто 20 років опісля – знову став головою міста.

Режим роботи у Степана Степановича специфічний – двері до кабінету практично не закриваються – керівники комунальних підприємств, завідувачки дитячого садка, поштовики, зв’язківці, прохачі - всі мають термінову справу. Що поробиш – вівторок та ще й ранок перенасичений проблемами. - Степане Степановичу, торік ви йшли на вибори мера з певною програмою дій. Минув рік відтоді, отже, можна робити якісь висновки?

-Так, я  мав відповідну передвиборну програму, яка зараз для мене є постійним орієнтиром і нагадуванням – ось це і це поки що не зроблено. До програми додалися обіцянки виборцям депутатів. Вони теж балотувалися з наміром зробити для міста , для своїх вулиць конкретні справи, вирішити проблеми.

І от, коли ми разом з нашим депутатським корпусом і виконкомом почали все зводити, як мовиться, до купи, з’ясувалося, що з точки зору фінансових можливостей виконати все неможливо. Адже для цього треба додаткових понад 2 мільйони гривень. А де їх взяти? Команда почала обговорювати два варіанти. Перший – реалістичний. За його сценарієм треба було залишити в програмі тільки першочергові завдання, на які можна знайти кошти. Другий варіант – намагатися виконати всі обіцянки, дані виборцям, навіть  якщо коштів не передбачається. І ми, як це не дивно, обрали саме його. Тобто все, що пообіцяли,будемо робити «через не можу». Тобто у кожному випадку шукатимемо додаткові можливості, звертатимемося за допомогою до підприємців, економитимемо, але проблему намагатимемося вирішити…
Задля цього доводиться бути десь особливо ощадливим. Річ у тім, що цього року всі іршавські садки переведені ще й на тверде паливо. Ми закупили на зиму дрова, потративши 18 тисяч гривень. А поки що зачищаємо все місто від некондиційної деревини, а також від тополь та інших дерев, від яких давно пора було очистити окремі вулиці Іршави. Таке місцеве паливо обходиться дуже дешево – хтось із підприємців дасть транспорт, інший –  своїх людей тощо. Економія палива і коштів виявилася настільки ефективною, що витрати на встановлення «дерев’яних котлів» уже окупили себе за рахунок невикористання газу. І це тільки початок опалювального сезону. Впродовж зими  будуть працювати обидва котли – газовий доведе температуру приміщень до потрібного рівня, а потім на твердому паливі можна буде тільки підтримувати необхідні параметри. Мусимо економити, тим більше, що з 2010 року залишилось понад 85 тисяч гривень боргу перед газовиками. Знову ж таки задля економії  ми встановили вуличне освітлення з енергозберігаючими лампами та двотарифними лічильниками. Тому навіть використовуючи нині більше  вуличних ламп, ми маємо практично 50%  економії у витратах. Паралельно займаємося  реформуванням комунальних служб міста, оптимізуємо структуру. Ця реформа теж зумовлена потребою зменшити витрати на адміністрування.

- Ви звертаєтеся за підтримкою до своїх підприємців. Але відомо, що Іршаву не оминають увагою й меценати зі сторони...

- Я вам скажу, що в інтересах міста ми йдемо на співпрацю з усіма керівниками й політиками, які можуть чимось допомогти. Ви бачили – щойно приходили спеціалісти і просити визначити найважливіші для Іршави місця, де варто встановити відеоспостереження.  Самі ми не можемо цього собі дозволити, але за підтримки міністра МНС Віктора Балоги, а також депутата обласної ради Павла Балоги мережа спостереження у нас усе-таки запрацює. Їхню  підтримку відчуваємо і коли йдеться про висаджування  сакур, очищення русла річки Синявки,  берегоукріплювальні роботи тощо. Або, наприклад,  дитячі майданчики, які встановлені за сприяння  депутата обласної ради Степана Деркача,  та садок ткацької фабрики,  де ним же за підтримки депутата Верховної Ради Олександра Кеменяша було проведено капітальний ремонт. Тобто політики зовсім різних векторів працюють на користь місцевої громади.

- У цьому переліку не названо Віктора Медведчука. З ним співпраця ще  триває?

- Ми продовжуємо спілкуватися в рамках наших особистих взаємин. Але якихось публічних кроків на Іршавщині він не робить.

- Минулого року в Іршаві все-таки відбулося шоу його дружини Оксани Марченко «Україна має таланти».

- Так, але  відтоді жодних інших акцій, які б ініціювали або Віктор Медведчук, або хтось із його команди, не було. Хоча ми б тільки вітали таку увагу до нас.

- Якщо говорити про зобов’язання Степана Бобика перед виборцями, то що можна побачити в переліку вже виконаного? 

- Якщо конкретно, то вирішуються питання зі створення робочих місць. Скажімо, відновлює роботу підприємство «Біемме Україна», є реальні зрушення для того, щоб відновити роботу на ткацькій фабриці, де орієнтовно буде близько 200 працюючих. У переліку зробленого є й електрифікація та ремонт вулиць, упорядкування кладовища й дороги до нього, проведено вуличне освітлення у село Собатин, де проживають роми…

- А з нереалізованого що б згадали?

- Кожен день приносить нові проблеми і нові ідеї. А весь перелік того, що ще не зроблено, можна знайти у нашій міській газеті. Там про це говориться багато. Людей цікавить не похвала на адресу влади, а вирішення реальних проблем.

 "Новини Закарпаття" © Василь Горват

Додати коментар

До уваги коментаторів, на сайті забороняються:

  • Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади;
  • заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого конституцією України, законодавством України;
  • Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі, поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
  • Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
  • Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
  • Вживання нецензурної лексики;
  • Розміщення тексту рекламно-комерційного змісту;

У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил адміністрація сайту залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.
     

Захисний код
Оновити