Вибір іршавчан 2012

Опубліковано .

Завершився час передвиборчих перегонів і у неділю, 28 жовтня, громадяни прийшли на дільниці для здійснення свого волевиявлення. Цього дня увечері після закриття дільниць розпочався підрахунок голосів, який триває і досі. Станом на 14:00 годину, 31.10.2012, в межах одномандатних виборчих округів Центральною виборчою комісією опрацьовано 98.03% протоколів.

Ремонт доріг та підготовка кладовищ до Дня пам’яті померлих

Опубліковано .

[widgetkit id=132]
Надворі вже справжня осінь – прохолодно і йдуть дощі, а обіцяні дороги й досі не ремонтовані. У міськвиконкомі кажуть, що запланований капітальний ремонт вулиці Локоти вже давно розпочався б, але оплата у казначействі «висить» уже майже місяць. Без неї підрядник не хоче приступати до виконання робіт. Втім, деякі зміни помітні в іншій частині міста.

ЗАПИТУЙТЕ-ВІДПОВІДАЄМО

Опубліковано .

1. Чи буде проведено ремонт у РАЦСі?
Безумовно, ремонт буде проводитися. Але не відомо чи буде це приміщення РАЦСу, оскільки його перенесено в інше приміщення і наразі міськвиконкому не відомо де проводитимуться весільні церемонії.
2.Чи можна котельню, що знаходиться у дворі райунівермагу, перенести в інше місце і у сквері встановити сміттєзбірники?
Котельня біля скверу Ілошваїв уже 5 років є приватною власністю. Із власником досягнуто домовленості щодо її реконструкції. Наразі буде проводитись косметичний ремонт будівлі. Найближчим часом працівники КП “Тепло-Місто” встановлять у сквері Ілошваїв сміттєзбірники.
3.Чому не розпочинається ремонт вулиці Локоти та заміна вікон і дверей у ДНЗ№1 та ДНЗ№2 якщо кошти на ці роботи є?
Кошти дійсно є, але всі оплати заблоковані казначейством, окрім захищених статей (заробітної плати тощо). 23 жовтня проведено оплату авансу для робіт по заміні вікон та дверей ДНЗ №1, хоча документи у казначействі були із 3 жовтня 2012 року. Тож 24 жовтня підрядником розпочато роботи по виготовленню і встановленню вікон.
Стосовно робіт по ДНЗ №2, то кошти у сумі 195 тис.грн. надійшли на рахунок міськради. Втім, поки що більшість проплат не проводяться, тож назвати дату почату робіт наразі неможливо.
Щодо ремонту вулиці Локоти, то ситуація аналогічна – фінансова документація у казначействі із 5 жовтня, але рахунки не проплачуються. Без цих коштів підрядник відмовляється розпочинати роботи.
4.Чому із райвідділу освіти не вивозять сміття, а спалюють його на вулиці?
Під час розмови із виконуючим обов’язки начальника відділу освіти Андрієм Андрішко було досягнуто домовленості, що протягом наступного тижня буде укладено договір між райвідділом освіти та КП «Тепло-Місто» або іншим підприємством про вивіз сміття.
5. Чи садитимуть каштани в місті?
Ця пропозиція обов’язково буде врахована і при можливості ці дерева посадять. Всіх, хто має інформацію, де можна купити молоді саджанці каштанів віком 4-5 років, просимо повідомити за телефонами 0967444363, або 2-26-85.
6. Чи поставлять світильники по вулиці Шкільній?
Цю проблему буде вирішено. Втім, просимо Вас, за номером 0967444636 повідомити, де саме, на Вашу думку,  необхідно встановити додаткове освітлення.

Сумна звістка

Опубліковано .

Сьогодні у Мукачівському військовому госпіталі пішов із життя Парада Василь Михайлович, начальник районного центру зайнятості.
Василь Михайлович багато років пропрацював на РЕМЗі, у райвиконкомі, з початку 90-их років очолив центр зайнятості, був членом виконкому міської ради багатьох скликань.
Чуйна і справедлива людина, прекрасний спеціаліст. Багато уваги приділяв проблемам людей та намагався допомогти із їх вирішенням. З часу керівництва центром зайнятості зробив величезний вклад у створення робочих місць у районі. Завжди працював для покращення життя та добробуту іршавчан. Таким Василя Михайловича запам’ятали друзі та знайомі.
Депутатський корпус, міськвиконком та громадськість міста сумують та висловлюють щирі співчуття родині з приводу втрати чоловіка, батька й дідуся.
Нехай земля йому буде пухом.
Вічная пам'ять та упокій душі.

На вулицях Іршави посадили більше сотні сакур

Опубліковано .

[widgetkit id=131]
Уже навесні при в’їзді в Іршаву око гостей та містян милуватиме сакурова алея. 120 молодих дерев японської вишні місту подарував Віктор Балога. Разом із міністром участь у посадці взяв депутат облради Павло Балога. Цей захід приурочено до 68-ої річниці з дня визволення України та міста Іршави від німецько-фашистських загарбників.

Прийди на осінню толоку!

Опубліковано .

[widgetkit id=130]
На цьому тижні ми відзначаємо 68-му річницю з дня визволення України та Закарпаття від німецько-фашистських загарбників. Схиляємо голови перед сивочолими ветеранами за їхній подвиг в ім’я нашої свободи, бо немає ціннішого ніж мирне небо над головами та спокій у кожній домівці. Цей день живе і житиме вічно в серцях багатьох людей. Особливо тих, хто пройшов крізь пекло війни.
У рамках відзначення 68-ї річниці визволення України та Закарпаття від німецько-фашистських загарбників, 25 жовтня, о 10:00 в Іршаві відбудеться традиційна осіння толока. Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у цьому заході.
І нехай кожне посаджене деревце у цей день буде символом процвітання, краси та добробуту нашої рідної вільної Іршави.

За матеріалами ДПС України:

Опубліковано .

«Вектор стратегічного розвитку податкової служби України на найближчу і довгострокову перспективу»

У всіх розвинених країнах місія податкового відомства полягає у стимулюванні розвитку економіки, створенні сприятливого бізнес-клімату, зменшення фіскального тиску на бізнес. Це найбільш актуальний податковий тренд і нам потрібно дотримуватись цієї лінії. Для розробки нової концепції були привернуті незалежні експерти, авторитетні фахівці в області різних аспектів ефективної взаємодії влади, суспільства і бізнесу. У відповідність із стратегічними цілями на 2012-й рік виконаний цілий ряд істотних кроків по поліпшенню сервісної складової податкової служби.

У Собатині ремонтують сільський клуб

Опубліковано .

[widgetkit id=129]
Давно минули ті часи, коли будинки культури та сільські клуби були центрами організації дозвілля молоді, середнього і старшого покоління. Танці, майже щотижня концерти, велика кількість різноманітних гуртків, творча робота – все це наповнювало центри культури життям, як у селі, так і у місті. Втім, минув час – і лікує він лише рани, а все інше – видозмінює, іноді навіть псує. Та не справедливо буде все «звалити» на нього. На те, що будинки культури та клуби зараз у поганому стані є декілька причин. Одна з них те, що культосвітня робота майже завжди фінансувалася за залишковим принципом, що не змінилося і зараз, та й від господаря, погодьтеся, не мало залежить. Нічим не різниться і ситуація у собатинському клубі.

Ремонт старих підвісних мостів та будівництво нової переправи

Опубліковано .

[widgetkit id=128]
Як ми вже повідомляли, на річці Іршавці проводилися роботи по розчистці староріччя з метою зменшення навантаження на основне русло під час паводків. Це хоч на деякий час дозволить уберегти береги Іршавки від руйнування.

Свято дошкілля

Опубліковано .

[widgetkit id=127]
Своє професійне свято вчора відзначали працівники дошкільних навчальних закладів району. Привітати їх прийшли перші керівники району, міський голова, заступник начальника відділу освіти та депутати облради.

Чергове засідання виконкому

Опубліковано .

[widgetkit id=126]
Вчора відбулося чергове засідання виконавчого комітету Іршавської міської ради, на яке були запрошені завідуючі всіх дошкільних навчальних закладів міста і керівники комунальних підприємств: «Тепло-Місто» та водоканалу. Одним із основних на порядку денному було питання про стан виконання заходів по підготовці міського господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2012-2013 років.

Молоді й активні іршавчани розпочинають роботу

Опубліковано .

[widgetkit id=124]
Молодь – це наше майбутнє. Сьогодні частина молодих людей бере активну участь у громадському житті міста чи країни, в той час , як інша чистина дає перевагу спокійному розміреному життю і не бажає «брати на свою голову зайві болячки». Щоб спонукати та заохочувати юнацтво до активного життя, при міськвиконкомі Іршави створили Молодіжну раду.

Стартувало осіннє прибирання

Опубліковано .

[widgetkit id=125]
Так само, як і після зими, по закінченню літнього сезону заміські території потребують прибирання. Дуже часто відпочиваючі залишають після себе все сміття: пляшки, папірці, недопалки тощо. Так «повідпочивають» протягом літа і береги рік буквально потопають у смітті. Та крім цього найбільше бентежить той факт, що деякі жителі вулиці Першотравневої та інших прибережних територій весь непотріб із власних дворів викидають прямо в річку, або просто на берег. Подібна ситуація, на жаль, уже навіть не дивує.

Готовність до зими

Опубліковано .

[widgetkit id=123]
Надворі середина жовтня і традиційно актуальним сьогодні є питання про підготовку до зими. У міськвиконкомі повідомили, що працюють над цим вже давно, відмітивши, що в минулому році у всіх міських дитячих садочках були встановлені котли на тверде паливо, тож і вся зима пройшла у пошуках найефективнішого.

ЗАПИТУЙТЕ – ВІДПОВІДАЄМО

Опубліковано .

У традиційній рубриці даємо відповіді на найбільш актуальні питання, які турбують міських жителів.

Береги Іршавки пробують уберегти від руйнування та підтоплення

Опубліковано .

[widgetkit id=121]
Щоб збудувати берегоукріплення на Іршавці біля Свято-Іллівської церкви необхідно близько 2 мільйонів гривень. Зробити подібні роботи самостійно міська рада не може, фінансування від держави теж нема, тим не менше берег підмиває буквально на очах. Щоб хоч якось зарадити в цій ситуації було прийнято рішення про розчистку старого русла.

Мешканці ще одного з будинків по Набережній будуть захищені від дощу

Опубліковано .

[widgetkit id=122]
У минулому році міськвиконкомом проведено капремонт дахів будинків на Шкільній, 4, Шевченка, 54, а в 2010-2011 – таких змін зазнали будинки на Шевченка – 31-й , 33-тій та частина 35-го. Зараз проводиться реконструкція покрівлі житлового будинку по вулиці Набережній, 1«б». Загальна кошторисна вартість робіт становить більше 400 тисяч гривень.

ІРШАВА ВІДЗНАЧИЛА ІМЕНИНИ

Опубліковано .

Підготовка до відзначення Дня міста у цьому році тривала доволі довго і увага міськвиконкому була зосереджена більше на конкретних роботах та наведенні порядку у місті ніж на святкових заходах. Зокрема, до 6 жовтня вдалося провести капітальний ремонт вулиць Чапаєва, Шкільної, Першотравневої; остаточно завершити роботи по реконструкції центрального мосту; викласти тротуар по вулиці М.Рильського (біля ЗОШ №1), хоча, на жаль, тут не встигли прибрати залишки будматеріалів; відкрити ясельну групу в ДНЗ №4 та замінити вікна і двері у ДНЗ №3; встановити три комплекти силових тренажерів, але, на жаль, не всі встигли благоустроїти; створити сквер Ілошваїв; встановити пам’ятник героям-чорнобильцям та провести деякі інші роботи.
Але по при все у першу неділю жовтня райцентру виповнилося 671 рік. Крім цього, Іршава мала ще один привід святкувати – 30 річчя присвоєння статусу міста. Тож цього року святкові заходи розпочалися ще у суботу.

"Золота осінь - 2012"

Опубліковано .

[widgetkit id=120]
Стартували із ярмарки сільськогосподарської продукції «Золота осінь - 2012». Із самісінького ранку на центральній площі міста юрбився народ. Фермери з усього району розкладали свої лотки, де представили широкий асортимент сільськогосподарської продукції. Були тут овочі та фрукти: яблука, виноград, часник, цибуля, перець, картопля. Торгували і пшеницею, вівсом, кукурудзою, а також можна було знайти молоко, бринзу, живу рибу, мед, цілющу воду із санаторію «Боржава», виноградні та плодово-ягідні вина та багато іншого.
На офіційному відкритті були присутні голова РДА Василь Ковбаско, голова райради Станіслав Сухан, заступник міського голови Іван Завидняк. Хороший настрій та святкову атмосферу підтримували Вікторія Чийпеш, заслужений діяч естрадного мистецтва Андрій Бема, студія сучасного танцю «Be Free», зразковий дитячий ансамбль «Кирниченька», танцювальний колектив Іршавської дитячої школи мистецтв.
У рамках святкування Дня міста пройшов осінній пленер «Міський пейзаж» членів районного народного об’єднання художників, народних майстрів «Колорит Боржави» та фотохудожників осередку Іршавського району. Тож, коли на центральній площі лунала музика та веселощі, біля пам’ятника воїнам-визволителям, біля автостанції, у провулку Партизанському та міському парку розмістилися майстри пензля і виводили на полотнах неповторну красу нашого міста. Увечері художники та фотохудожники виставили свої роботи біля адмінбудівлі міської ради.

Великий концерт та незабутній феєрверк

Опубліковано .

[widgetkit id=119]
Лише стихли ярмаркові мелодії навпроти почалися приготування до великого концерту. Розпочали вітати гостей та жителів юні таланти нашого району, чиї імена обов’язково спалахнуть на небосхилі української естради.
Першою виступила маленька і талановита Катерина Сапожнік, далі своїми піснями порадували присутніх Надія Чийпеш, Ірина Трикур, Йосип Чава, Вікторія Чийпеш, та гість свята, заслужений артист естрадного мистецтва Андрій Бема. Порадували цього вечора і хореографічні таланти, зокрема, хореографічна студія «Black Angels», керівник Юрій Буряс (Іршавський РБДТ), учні Іршавської ЗОШ №1 та студія сучасного танцю «Be Free» керівник Звенислава Чорнак.
Далі публіку запалювали обіцяні організаторами зірки: гурт «Ділайс», чарівні дівчата із гурту «Гарячий шоколад», а на завершення порцію хорошого настрою додав незрівнянний Олег Винник.
Ну і традиційно феєрверки в честь 671-го Дня народження міста, хоча такі Іршава та й навколишні села бачили вперше.
Але на цьому суботній вечір не закінчився. Найвитриваліші залишилися на молодіжній дискотеці. Від задоволеної публіки на адресу Павла Балоги лунало багато слів подяки за організований відпочинок.

Урочисте відкриття пам’ятника чорнобильцям

Опубліковано .

[widgetkit id=118]
У неділю, 7 жовтня, у всіх храмах міста відбулася Божественна літургія «за всякоє прошеніє жителів міста Іршава». А після Богослужіння священики та громади церков зібралися біля будівлі райсуду, де відбулося урочисте відкриття та освячення пам’ятника чорнобильцям. На цю подію завітав очільник МНС Віктор Балога, голова обласної ради Іван Балога, перші керівники району, міський голова, депутати та виконком міської ради, голова і члени Іршавської організації «Союз Чорнобиль Україна» та громадськість.
Присутній був і автор проекту Іван Грицакович, який відмітив, що вся будова складається із двох композицій. Перша – це арка пам’яті, яка складається із двох стел. Одна зображує ангела-охоронця, який молиться за душі загиблих людей, інша – частина розбитої стіни, - нагадує про вибух четвертого енергоблоку на ЧАЄС та символізує про вічний діалог між вічним, божественним і людським, недосконалим, рукотворним. Ці дві стели з’єднує арка пам’яті, на якій установлений дзвін, звуки якого нагадують про найстрашнішу катастрофу в історії людства. Вінчає цю композицію хрест.
Друга композиція знаменує мирний атом, який має служити людині, лише замість ядра автор помістив усередині земну кулю, з якої сходить молодий паросток, - він символізує майбутнє.
Віктор Балога із приємною посмішкою відмітив, що вся ця подія не повинна проходити так сумно. «Ми повинні радіти. Іршавчани мають право на щастя, бо вони пам’ятають минуле», - відзначив Віктор Іванович.
«Від тепер чорнобильці Іршави матимуть можливість вшанувати пам'ять і згадати своїх товаришів», - сказав у своєму виступі голова Іршавської районної організації «Союз Чорнобиль Україна» Василь Копин, а також подякував за спорудження такого чудового пам’ятника Віктору та Павлу Балогам.

Освячення новоствореного скверу Ілошваїв

Опубліковано .

[widgetkit id=117]
Не забувають в Іршаві і про засновників міста. Цього року до Дня міста приурочили відкриття це однієї історично важливої пам’ятки. Біля стоматполіклініки освятили новостворений сквер Ілошваїв, на місці імовірного захоронення родини, яка колись правила цими землями. Тож, за сприяння Владислава Масалова, місто поповнилося ще однією зоною відпочинку та привабливим місцем для туристів. Окрім пам’ятного знака та хреста, тут розміщені цікаві історичні довідки про Іршаву та фотографії деяких місць того часу і їхній вигляд зараз. Іршавчани знову довели, що вміють і повеселитися – потанцювати, поспівати. Та поряд із цим ексклюзивно подякувати всім за допомогу і вшанувати пам'ять тих, кого вже немає поруч.

Підготовка до святкування Дня міста триває

Опубліковано .

Окрім організації заходів відпочинку міськвиконкому головного болю додає упорядкованість вулиць, прибраний центр тощо. Проїхавшись містом привертає увагу майже завершений тротуар по вулиці М.Рильського біля Іршавської ЗОШ №1 та трохи вирівняне дорожнє покриття – тут перекладають бруківку. Також до Дня міста Іршава отримала два нові сквери. Біля будівлі райсуду завершились монтажні роботи пам’ятника героям-чорнобильцям. Біля стоматполіклініки вже повністю готовий сквер Ілошваїв. По вулиці Шкільній зроблено капітальний ремонт дорожнього покриття. Тут устелено майже 390 метрів нового асфальтобетонного покриття. Нагадаємо капітально відремонтовані цього року і вулиці Першотравнева та Чапаєва.

Додаткових 25 місць у четвертому садочку

Опубліковано .

[widgetkit id=116]
Учора відбулося відкриття ясельної групи в дошкільному навчальному закладі №4. Тепер цей садок має рівно 100 вихованців. Нагадаємо, що його подарували місту у минулому році. Роботу останньої групи міська влада пообіцяла організувати в січні цього року. Втім, як бачимо, це вдалося зробити лише зараз. Користуючись нагодою міський голова привітав педагогічний колектив садочка та подарував традиційну каву. Завідуюча Ганна Мейсарош відмітила,- «Навряд чи за бюджетні кошти ясельна група була б відкрита, але завдяки підтримці Павла Балоги, який також допоміг із кавою, представників фірми «Сандерс» та деяких місцевих підприємців до Дня вчителя та Дня міста ми отримали довгоочікуваний подарунок». Із «кавовим подарунками» мер завітав у всі навчальні заклади Іршави – дитячі садки та школи міста і села Собатин, спортивна та музична школи, будинок дитячої творчості.